Partner serwisu
08 marca 2018

Optymalizacja dozowania podchlorynu sodu

Kategoria: Nowości produktowe

Nowa pompa Qdos 20 została opracowana z myślą o precyzyjnym dozowaniu podchlorynu sodu w procesach odkażania przy prędkości przepływu do 20 litrów na godzinę i maksymalnym ciśnieniu 7 barów.

Optymalizacja dozowania podchlorynu sodu

Urządzenie szczególnie nadaje się do zastosowań w studniach wielu mniejszych stacji uzdatniania wody, w których ten środek jest często wprowadzany do rurociągów pod wysokim ciśnieniem.

Zamiennik pompy membranowej

Pompa Qdos 20 jest wyposażona w ten sam przyjazny interfejs oraz opcje sterowania, co pozostałe modele pomp Qdos, ułatwiając obsługę użytkownikom, którzy już posiadają instalacje wykorzystujące te pompy. Oferując niski całkowity koszt eksploatacji, nowy model jest bezpośrednim zamiennikiem pomp membranowych. Pompy Qdos są także wyposażone w głowice ReNu umożliwiające jednorazową obsługę, bez konieczności użycia narzędzi.

Intuicyjny interfejs umożliwia proste sterowanie ręczne, 4-20mA, przekaźnikowe lub PROFIBUS. Bezszczotkowy silnik prądu stałego utrzymuje przepływ z dokładnością +/-1%, przy powtarzalności na poziomie +/-0,5% oraz zakresowości 3330:1.

Ścisła kontrola chloru resztkowego

Pompa nadaje się doskonale do ścisłej kontroli chloru resztkowego. Pomyślne próby w warunkach roboczych oraz dane z systemu SCADA wykazują znaczącą poprawę zmiany stężenia chloru resztkowego w porównaniu z membranowymi pompami dozującymi o najlepszych parametrach. Uzyskano to dzięki zastosowaniu głowicy z podwójnym wirnikiem.

W konstrukcji pompy perystaltycznej Qdos 20 wykorzystano dwa przewody pracujące z przesunięciem fazowym. Pomimo tego, że pompy perystaltyczne na ogół charakteryzują się niższą pulsacją w porównaniu z innymi pompami wyporowymi, Qdos 20 ogranicza ją jeszcze bardziej poprzez naprzemienną kompresję umożliwiającą kompensację pulsacji. W rezultacie uzyskuje się niemal ciągłe wypieranie cieczy oraz dozowanie stałej ilości środka chemicznego wykorzystywanego w danym procesie.

Redukcja strat, eliminacja ryzyka

Łatwość, bezpieczeństwo i szybkość demontażu i wymiany głowicy bez konieczności użycia narzędzi, bez potrzeby przechodzenia specjalistycznego szkolenia oraz bez potrzeby angażowania personelu serwisowego zapewniają wyjątkowo wysoką sprawność eksploatacyjną urządzenia. Zabudowana głowica ze zintegrowaną funkcją wykrywania nieszczelności redukuje straty i eliminuje ryzyko narażenia operatora na działanie substancji chemicznych.

Próby i testy

Próby w warunkach roboczych potwierdziły wysoką trwałość głowicy, która przepracowała 12 miesięcy u jednego z klientów w Minneapolis. Pompa Qdos 20 znacznie skróciła czas przestojów technologicznych pracując pod ciśnieniem do 7 barów. Dzięki temu zakład jest obecnie w trakcie wymiany modelu testowego na egzemplarz produkcyjny.

źródło: Watson-Marlow Fluid Technology Group
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ