Partner serwisu
12 sierpnia 2021

Pompownia w Jasiowie gotowa

Kategoria: Z życia branży

Odbioru końcowego pompowni wody w Jasiowie gm. Zagnańsk dokonali przedstawiciele Wodociągów Kieleckich i władz gminy. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Jasiowa będą mieli pewność dostaw wody, pod odpowiednim ciśnieniem.

Pompownia w Jasiowie gotowa

W środę 4.08.2021 r. w Jasiowie gm. Zagnańsk dokonano uroczystego odbioru końcowego budowy lokalnej pompowni wody. Inwestycja powstała w ramach modernizowania infrastruktury Wodociągów Kieleckich. Aby była możliwa, konieczne było również przebudowanie drogi dojazdowej do ujęcia nr 7 w Jasiowie oraz przebudowa kabli zasilających i sterowniczych do ujęcia nr 7. 

- Przy takiej inwestycji konieczna jest dobra współpraca z władzami gminy. Wodociągi Kieleckie realizują wielkie, sięgające setek milionów inwestycje, ale pamiętamy też o tych nawet najmniejszych, bez których odpowiednie działania sieci nie byłoby możliwe. Kable zasilające, hydrofornie lokalne, pojedyncze zasuwy, o to wszystko trzeba codziennie dbać i w razie potrzeby modernizować — mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Osobistego stosunku do tej inwestycji nie ukrywa Wojciech Ślefarski, wójt Zagnańsk. - Jestem mieszkańcem gminy, Jasiów to moje sołectwo. Od dawna mieszkańcy postulowali poprawienie ciśnienia w sieci. W końcu to zrealizowaliśmy, choć pandemia trochę utrudniła prace — dodaje wójt Ślefarski. 

Oprócz władz gminy i wodociągowej spółki w odbiorze wzięli udział wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zagnańsk Bożena Jacak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kieleckiego Kamil Piasecki oraz Krzysztof Kondrak, szef Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego KONDRAK z Zagnańska, które wygrało przetarg i zostało wykonawcą.

 

źródło: wod-kiel.com.pl/
fot. wod-kiel.com.pl/
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ