Partner serwisu
01 października 2020

Kongres Użytkowników Pomp 2020

Kategoria: XXVI Kongres Użytkowników Pomp, 1-2 października 2020, Płock

1 października o godz. 9.30 w Domu Technika w Płocku rozpoczął się XXVI Kongres Użytkowników Pomp. Jedyne takie wydarzenie poświęcone wszystkim zagadnieniom związanym z pompami, uszczelnianiami, armaturą i napędami. Gospodarzem honorowym Kongresu jest spółka PKN ORLEN S.A. Konferencja odbywa sie w formie hybrydowej - transmisję online można na bieżąco oglądać na naszym portalu.

Kongres Użytkowników Pomp 2020

Konferencję otworzył Przemysław Płonka, redaktor naczelny BMP.

– W dobie zmieniającego się klimatu coraz głośniej i częściej mówi się o racjonalnym podejściu do wykorzystania nie tylko wody, lecz i innych zasobów, w tym energii. Nic więc dziwnego, że w programie tegorocznego Kongresu Użytkowników Pomp temat efektywności energetycznej jest tym dominującym – pojawi się m.in. w inaugurującym referacie oraz w kończącej dzień obrad debacie.

Przemysław Płonka mocno podkreślał wszystkie kwestie związane z zachowaniem bezpieczeństwa podczas całego trwania kongresu, wspominajac o konieczności zakrywania ust i nosa, regularnej dezynfekcji rąk czy zachowaniu dystansu.

 

Gości powitał także Piotr Świtalski, założyciel czasopisma „Pompy Pompownie”, ekspert z dziedziny techniki pompowej.

- Miło, mimo wszystkich przeciwności, spotkać się z Państwem w Płocku, mieście, które było już kiedyś miejscem spotkań Kongresów Pompowych. Pozdrawiam wszystkich w imieniu założycieli czasopisma Pompy Pompownie, którzy nie mogą dziś być razem z nami - Januarego Skórskiego i Jana Świtalskiego - mówił Piotr Świtalski.

 

Następnie głos zabrał Arkadiusz Kamiński, ekspert pionu operacyjnego z PKN ORLEN S.A. Spółka ta pełni rolę Honorowego Gospodarza wydarzenia.

- Witam wszystkich w imieniu Józefa Węgreckiego, członka zarządu PKN ORLEN S.A. Jest nam miło, że udało się zorganizować razem XXVI Kongres Użytkowników Pomp. Witamy w Płocku, historycznym mieście. Pompy są w PKN ORLEN kluczowe. To ponad 250 wysokosprawnych urządzeń, które cały czas wymieniamy.

Mamy nadzieję, że ten Kongres będzie platformą wymiany doświadczeń - mówił Arkadiusz Kamiński z PKN ORLNEN S.A.

***

XXVI Kongres Użytkowników Pomp odbywa się 1-2 października w Płocku. W wydarzeniu, organizowanym wg obowiązujących wytycznych sanitarnych, bierze udział ponad 100 uczestników. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP, wydawca m.in. magazynu Pompy Pompownie oraz portalu www.kierunekPOMPY.pl

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ