Partner serwisu
30 kwietnia 2020

Optymalizacja wydajności pomp Warman® - smarownice Accumin™

Kategoria: Z życia branży

Dogodnie Automatyczny system smarowania Accumin™ pomaga klientom w pełni wykorzystać ich zasoby, zapobiegając awariom łożysk i zmniejszając koszty ich eksploatacji. Z dumą ogłaszamy globalną premierę smarownic Accumin™, podążając za międzynarodowym popytem na najwyższej jakości smarowanie, które zapewnia optymalną wydajność urządzeń takich jak pompy szlamowe Warman®.

Optymalizacja wydajności pomp Warman® - smarownice Accumin™

W ponad 100 instalacjach system smarowania Accumin™ okazał się skutecznym sposobem zapobiegania kosztownym awariom łożysk, zmniejszania przestojów serwisowych i promowania bezpieczeństwa poprzez zmniejszenie liczby ręcznych operacji w celu utrzymania wydajności sprzętu.

– W Weir Minerals produkujemy wiodące na rynku pompy szlamowe, ale nie zawsze możemy kontrolować, co się stanie po ich zainstalowaniu. Smarowanie jest niezbędnym elementem niezawodności pracy naszych urządzeń. Zainstalowanie systemu smarowania Accumin™ zapobiega nadmiernemu i niedostatecznemu smarowaniu, chroni sprzęt przed awarią łożysk i ogranicza czas konserwacji urządzeń – mówi Michael Roinich, specjalista Accumin™, Weir Minerals. – Kiedy oferujemy sprzęt Weir Minerals z zainstalowanym systemem smarowania Accumin™, zapewniamy naszym urządzeniom długą i produktywną żywotność.

Produkowane w Niemczech smarownice Accumin™ są dostępne z aktywatorem gazowym 125 cm3, 120 cm3, 250 cm3 i 500 cm3 z napędem elektromechanicznym i można je rozmieścić w odległości do pięciu metrów od punktu smarowania, umożliwiając łatwy i wydajny dostęp. Smarownica napędzana elektromechanicznie dozuje stałe dozowanie smaru, niezależnie od temperatury otoczenia. System zapewnia ciśnienie robocze 6 barów i można go łatwo monitorować za pomocą wyświetlacza LCD, migającego systemu ostrzegawczego LED i przezroczystego wkładu smarowego.

– Zaprojektowane, aby sprostać trudnym wymaganiom przemysłu wydobywczego, smarownice jednopunktowe Accumin™ ustanawiają światowy standard smarowania pomp Warman® oraz innych kluczowych urządzeń górniczych dostarczanych przez Weir Minerals. Cieszymy się, że możemy podzielić się naszym wiodącym na rynku systemem najlepszych praktyk w kopalniach na całym świecie, które wykorzystują nowe technologie w celu usprawnienia swojej działalności – mówi Roinich.

Przejście na smarownice Accumin™ pomogło australijskiej kopalni rudy żelaza zaoszczędzić prawie 120 000 USD rocznie dzięki redukcji przestojów, przebudowie pomp i wymianie zespołów łożysk.

Smarownice Accumin™ są teraz dostępne na całym świecie w nowych pompach, poprzez kanały zaopatrzenia w części zamienne na rynku wtórnym Weir Minerals oraz przez naszą sieć centrów serwisowych.

 

źródło: e-weirminerals.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ