Partner serwisu
Tylko u nas
15 czerwca 2015

Trzy nowości Hydro-Vacuum

Kategoria: Z życia branży

Tłocznia trzeciej generacji, pompa do cieczy zanieczyszczonej oraz wielostopniowa pompa – to nowości prezentowane podczas XXIII Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2015. O tych produktach opowiedział nam Sebastian Predel, główny konstruktor, kierownik pracowni konstruktorskiej Hydro-Vacuum.

Trzy nowości Hydro-Vacuum

– Nowym produktem jest tłocznia trzeciej generacji TSC. Cała jest wykonana – tak jak poprzednie dwie generacje tłoczni – z blachy i ze stali nierdzewnej, a na życzenie – ze stali kwasoodpornej – mówi Sebastian Predel, główny konstruktor, kierownik pracowni konstruktorskiej Hydro-Vacuum.

Czym różni się od poprzedniej generacji?
– Przede wszystkim modyfikacji podlega układ dostępu do separatora. Z doświadczeń naszych klientów wiemy, że jest z tym problem. Pomimo tego, że układ separujący jest samoczyszczącym się układem, to od czasu do czasu w ramach inspekcji trzeba było go odkręcić – wtedy mieliśmy sygnały o kłopotliwym dostępie do separatora. Tak więc cały układ został zmodyfikowany – podkreśla kierownik pracowni konstruktorskiej.

Inne nowości na targach WOD-KAN?
– Jedną z nich jest pompa do cieczy zanieczyszczonej z dużą zawartością materiałów ściernych, np. piasku. Zbudowana jest jak standardowa pompa ściekowa z paroma modyfikacjami. Jedna z modyfikacji dotyczyła konstrukcji wirnika. Zastosowano dodatkowy odrzutnik przy wirniku, przeciwdziałający unieruchamianiu się wirnika w przypadku pompowania dużych ilości piasku.

Drugą modyfikacją są materiały, z których te pompy są zbudowane. Standardowo pompy do ścieków najczęściej są wykonane z żeliwa szarego. Tutaj mamy do czynienia z pompą, w której elementy hydrauliczne są wykonane z żeliwa chromowego, odpornego na ścieranie, na warunki abrazyjne panujące w piaskownikach – wyjaśnia Sebastian Predel, główny konstruktor. Dodaje, że pompy stosowane do piaskowników, oprócz zastosowania specjalnej konstrukcji wirnika, także mają swoją wersję materiałową. Przy zastosowaniu innej kombinacji materiałów z której wykonana jest pompa (elementy hydrauliczne z żeliwa chromowego, elementy silnika napędowego z brązu cynowego lub staliwa austenitycznego) możliwe jest pompowanie wody zasolonej ze znaczną ilością części stałych, np. piasku.

Fot.: BMP

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ