Partner serwisu
22 kwietnia 2015

PEC w Stargardzie Szczecińskim zastosował pompy przewałowe

Kategoria: Z życia branży

PEC w Stargardzie Szczecińskim zmodernizował układ pompowy. Inwestycja polegała na zastosowaniu pomp przewałowych z regulacją obrotów dla zespołu kotłów. Pozwoli to zmniejszyć zużycia energii elektrycznej na potrzeby pompowania o około 20%.

 

PEC w Stargardzie Szczecińskim zastosował pompy przewałowe

Sukcesem zakończyły się działania Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Stargardzie Szczecińskim związane z realizacją projektu „Modernizacja układu pompowego Ciepłowni PEC Stargard Szczeciński".

Modernizacja układu technologicznego ciepłowni zakładała: zabudowę nowych agregatów pompowych, wykonanie niezbędnych zmian w instalacji ciepłowni – wymianę rurociągów i armatury, wykonanie nowej instalacji zasilania i rozdziału energii elektrycznej, automatyki i sterowania ciepłowni.

Inwestycja ta zakładała zastosowanie pomp przewałowych z regulacją obrotów dla zespołu kotłów. Cały zakres prac przebudowy układów pompowych i technologicznych został wykonany przez służby techniczno-remontowe ciepłowni. Zastosowanie pomp przewałowych  wyeliminowało straty dławienia, a pozostałe zespoły pomp wraz z napędami i urządzeniami zasilania charakteryzują się większą sprawnością i mniejszą mocą.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ