Partner serwisu
08 lutego 2021

Grupa LOTOS S.A. – partnerem branżowym konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle

Kategoria: XIX Konferencja Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle

Grupa LOTOS S.A. została partnerem branżowym XIX Konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle, odbywającej się 11 marca 2021 w formule ONLINE.

Grupa LOTOS S.A. – partnerem branżowym konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle

Grupa LOTOS

LOTOS to polska grupa kapitałowa i jeden z najnowocześniejszych koncernów naftowych w Europie. Działalność firmy ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. Koncern wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, jedna z najnowocześniejszych światowych rafinerii, zlokalizowana w Gdańsku, która przerabia surowiec przede wszystkim na wysokiej jakości paliwa.

LOTOS to także sieć ponad 510 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. Firma jest też czołowym producentem asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Grupa LOTOS sukcesywnie obniża swoją emisyjność. Należąca do koncernu rafineria w ostatniej dekadzie, mimo znacznego wzrostu produkcji, zmniejszyła emisję CO2 o jedną trzecią. Plasuje to gdański zakład wśród 10% najlepszych i najbardziej efektywnych energetycznie rafinerii w Europie.

W ramach realizowanej do 2022 r. strategii koncern dąży do uzyskania pozycji lidera w obszarze paliw nowej generacji. LOTOS inwestuje m.in. w wodór, określany mianem paliwa przyszłości. Spółka realizuje projektu Pure H2, który zakłada budowę instalacji do oczyszczania i dystrybucji wodoru oraz dwóch punktów tankowania tego paliwa. Ostatnio koncern uruchomił także program inwestycyjny Green H2, w ramach którego chce zbudować wielkoskalową instalację do produkcji zielonego wodoru.

Grupa LOTOS S.A.

ul. Elbląska 135

80-718 Gdańsk

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ