Partner serwisu
12 lipca 2017

Wrzesień 2018 r.: Otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego Pomp

Kategoria: XXIII Kongres Użytkowników Pomp

Grupa POWEN-Wafapomp S.A. buduje Centrum Badawczo-Rozwojowego Pomp w Zabrzu. – We wrześniu 2018 r. otworzymy stację prób i przeprowadzimy na niej pierwsze testy – powiedział Piotr Kańtoch, wiceprezes zarządu Grupy Powen-Wafapomp S.A.

Wrzesień 2018 r.: Otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego Pomp

Do końca sierpnia 2018 r. wybudowane zostanie Centrum Badawczo-Rozwojowe Pomp w Zabrzu. Wrzesień to jest ten moment, kiedy będziemy otwierali stację prób i przeprowadzali na niej pierwsze testy. Dostaliśmy niewielkie wsparcie z Funduszów Europejskich. Wartość inwestycji to około 25 mln zł, z czego 4 mln zł to kwota dofinansowania – podkreślił Piotr Kańtoch, wiceprezes zarządu Grupy Powen-Wafapomp S.A.

Zarówno Centrum Badawczo-Rozwojowe, jak i znajdujące się tam laboratorium badawcze są nam niezbędne. Będzie to miejsce, gdzie w warunkach rzeczywistych 1:1, pod pełnym obciążeniem, będzie można zbadać największe pompy, które w Polsce są instalowane – dodał wiceprezes. Równocześnie zaznaczając, że: – Teraz każdy klient ma specyficzne wymagania i każdą pompę trzeba „uszyć” pod nie.

Budujemy ogromną stację pomp, chociaż tak naprawdę procesy badania nowych hydraulik przeszły do rzeczywistości wirtualnej. Teraz bada się tylko ostatnią wybraną hydraulikę spośród wielu, które są wcześniej przeglądane w narzędziach informatycznych – powiedział Piotr Kańtoch.

 

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ