Partner serwisu
12 czerwca 2017

Rozwój przemysłu, a z nim technika pompowa

Kategoria: XXIII Kongres Użytkowników Pomp

Zaledwie na przestrzeni 23 lat można dostrzec, jak zmienia się technika pompowa. A to wszystko za sprawą rozwijającego się przemysłu, o czym wspominał podczas XXIII Kongresu Użytkowników Pomp Adam Grzeszczuk, prezes zarządu BMP.

Rozwój przemysłu, a z nim technika pompowa

– Tak dużo się dzisiaj mówi o przemyśle 4.0. Żeby funkcjonował, muszą być pompy 4.0. Pamiętamy rewolucję przemysłową, którą rozpoczęły maszyny parowe, później elektryczne. Kolejna rewolucja to elektronika. Dotarliśmy do sztucznej inteligencji i cybernetyki – powiedział Adam Grzeszczuk, prezes zarządu BMP.

– Przemysł rozwija się w niebotycznym tempie, o czym mówią statystyki. Do roku 2020 ponad 30 mld urządzeń będzie ze sobą połączonych. Widzimy to również, jak na przestrzeni tych 23. edycji konferencji zmieniała się technika pompowa i ile jeszcze zmian przed nami – dodał Adam Grzeszczuk.

Podczas kongresu eksploatatorzy dzielą się nie tylko doświadczeniami eksploatacyjnymi i remontowymi, poruszane są również kwestie kontroli pracy pomp, ich niezawodności, jak również efektywności instalacji pompowych.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ