Partner serwisu
09 maja 2023

Będzie nowa sieć kanalizacyjna w gminie Trzebiatów

Kategoria: Aktualności

Prawie 4,4 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Trzebiatów Sp. z o.o. Dzięki pożyczce pomostowej w Mrzeżynie, Gąbinie i Robach powstanie nowa sieć kanalizacyjna. Umowę dofinansowania zawarli Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie i Renata Bielaszewska-Mamzer – Prezes ZWiK Trzebiatów.

Inwestycja polega na budowie nowej sieci kanalizacji o długości prawie 3,8 km i ponad 4 km rurociągu między Robami, a nadmorskim Mrzeżynem. Powstaną też dwie przepompownie ścieków i 33 przyłącza. Projekt zakłada również zakup samochodu do udrażniania i czyszczenia kanalizacji. Efektem będzie dostęp do sieci kanalizacyjnej dla mieszkańców Gąbina, a także połączenie dwóch pozostałych miejscowości i brak konieczności przesyłu wody z odległego o około 10 kilometrów Trzebiatowa – mówi Marek Subocz – Prezes Funduszu. Efekt ekologiczny inwestycji to redukcja zanieczyszczeń, możliwość wywozu 350 m3 nieczystości rocznie i podłączenie mieszkańców do sieci wodociągowej.

Prace w ramach zadania „Uzupełnienie deficytów w zakresie gospodarki wodno-ściekowej na terenach wiejskich w Gminie Trzebiatów” planowo mają potrwać do końca listopada. Ich koszt to ponad 7,4 mln zł, w tym niespełna 4,4 mln zł to pożyczka pomostowa z WFOŚiGW w Szczecinie. Inwestycja uzyskała też dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

źródło: wfos.szczecin.pl
NN
2023-10-21
350 m3 miesięcznie a nie rocznie!
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ