Partner serwisu
14 kwietnia 2023

Budowa stacji pompowni wody w Ksanach

Kategoria: Aktualności

W miejscowości Ksany (województwo świętokrzyskie) rozpoczęto budowę pompowni wody wraz z niezbędną infrastrukturą.

Budowa stacji pompowni wody w Ksanach

Prowadzone obecnie prace obejmują wykonanie robót ziemnych oraz konstrukcyjno-budowlanych, podłączenie zbiornika i zestawu hydroforowego, ogrodzenie terenu oraz wykonanie robót nawierzchniowych i wykończeniowych.
 

Realizowana inwestycja ma na celu zwiększenie, do parametrów oczekiwanych przez odbiorców, ciśnienia wody w kilku miejscowościach gminy. Problem ten zgłaszany był od wielu lat przez mieszkańców między innymi: Charbinowic, Kamiennej, Krzczonowa i Kociny. Szczególnie trudne sytuacje miały miejsce w miesiącach letnich, w czasie suszy, przy większym zużyciu wody.
 

Warto w tym miejscu dodać, że w ubiegłym roku gmina Opatowiec dokonała gruntownego przeglądu i poprawy jakości infrastruktury wodociągowej. Za kwotę ok 2,2 mln zł została zmodernizowana istniejąca sieć. Prace polegały na usunięciu tzw. "wąskich gardeł", czyli technicznych ograniczeń, które zmniejszały oczekiwany przepływ wody, na wielu kilometrach wodociągu.
 

Środki na ten cel Gmina Opatowiec pozyskała z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład, przy udziale funduszy własnych. Wykonawcą robót jest Firma Inżynieryjna „Systembud” z Ostrowa.

Wartość inwestycji wynosi około 560 tys. zł.

źródło: http://ug.opatowiec.pl/
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ