Partner serwisu
05 grudnia 2022

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu wdrożyło pompy Qdos 30

Kategoria: Aktualności

Firma Watson-Marlow Fluid Technology Solutions (WMFTS), światowy lider wśród producentów specjalistycznych pomp perystaltycznych i technologii przepływu płynów, informuje o wdrożeniu perystaltycznych pomp dozujących Qdos 30 w procesie uzdatniania wody w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu. Rozwiązanie pozwoliło znacząco obniżyć czasochłonność i koszty obsługi urządzeń.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu wdrożyło pompy Qdos 30

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu dostarcza wodę mieszkańcom miasta już od ponad 65 lat. Oświęcimskie wodociągi zasilają 60 tys. odbiorców za pomocą blisko 500 kilometrów sieci wodociągowej wraz z przyłączami, natomiast ścieki odprowadzane są przez 180-kilometrową sieć sanitarną. Najwyższą jakość wody zapewnia własne laboratorium oraz nowoczesny system bio-monitoringu.

Jednym z kluczowych etapów uzdatniania wody pitnej jest jej dezynfekowanie przy pomocy roztworu dwutlenku chloru – substancji odkażającej o silnie utleniającym działaniu. Jednak zarówno pompy, jak i inne elementy instalacji muszą być przystosowane do pracy w silnie korozyjnym środowisku. Dlatego do dozowania dwutlenku chloru Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wdrożyło dwie pompy Qdos 30 firmy Watson-Marlow Fluid Technology Solutions, o wydajności do 500 ml/min, z głowicami ReNu pracującymi pod ciśnieniem 2 bar.

– Wykorzystywane przez nas wcześniej pompy wymagały częstej, czasochłonnej konserwacji – powiedział Bartłomiej Krawczyk, Starszy Mistrz ds. Remontów Wydziału Produkcji Wody, PWiK Oświęcim – dlatego zdecydowaliśmy się wdrożyć kompaktowe, niewymagające częstej obsługi i łatwe do serwisowania pompy Qdos.

Decyzja o wdrożeniu została podjęta po przeprowadzeniu miesięcznego testu pomp w środowisku produkcyjnym.


– Testy przebiegły pomyślnie. Od samego początku pompy spełniały wszystkie nasze wymagania. Mimo korozyjnego środowiska działały bezawaryjnie, niezwykle precyzyjnie dozowały roztwór dwutlenku chloru – co jest niezwykle ważne ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i spełnianie norm dotyczących wody pitnej – i działały praktycznie bezobsługowo – powiedział Bartłomiej Krawczyk.

Roztwór dwutlenku chloru jest zamknięty wewnątrz elastycznego i odpornego chemicznie przewodu, nie ma więc kontaktu ani z mechanizmem pompy, ani z otoczeniem zewnętrznym. Dzięki prostej konstrukcji, obejmującej minimalną liczbę części ruchomych, pompa jest trwała, niezawodna i cicha, nie potrzebuje też dodatkowych akcesoriów. Wymiana opatentowanej głowicy pompującej ReNu – jedynej części podlegającej zużyciu – może zostać przeprowadzona w ciągu zaledwie jednej minuty, bez stosowania specjalistycznych narzędzi.

– Pompy Qdos są coraz chętniej wykorzystywane przez polskie przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne zarówno w procesach uzdatniania wody, jak i oczyszczania ścieków. Wysoko ceniona jest zarówno ich wysoka jakość, odporność chemiczna i niezawodność, jak i łatwość serwisowania, bezobsługowa praca czy stabilność i powtarzalność dozowania. Dzięki temu firmy oszczędzają czas i pieniądze, są też bardziej przyjazne dla środowiska – powiedział Chrystian Zemła, inżynier sprzedaży Watson Marlow Sp. z o.o.

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ