Partner serwisu
17 lutego 2021

Japońska korporacja Meidensha inwestuje w Krakowski Elmodis!

Kategoria: Aktualności

Elmodis konsekwentnie realizuje strategię rozwoju produktu oraz jego implementacji w wielu branżach przemysłu. Rozwiązanie wykorzystujące silnik jako sensor opisujący stan maszyny Zespół Elmodis wdraża z sukcesem zarówno w Polsce, Europie Zachodniej, USA oraz w Japonii.

Inwestycja w Krakowski Scale-up przez Meidensha Corporation to jeden z istotnych kroków wdrażania przez  Korporację strategii zarządzania i inwestycji w zakresie rozwoju biznesu poprzez otwarte innowacje[1].

Dzięki tej inwestycji Meidensha zwiększa skalę innowacyjnego i zrównoważonego partnerstwa biznesowego z klientami w oparciu o sprawdzone, niezawodne know-how technologiczne, zgromadzone w ciągu ponad 120 lat działalności Meiden oraz korzyści płynące z wykorzystania zaawansowanej technologii Elmodis opartej na analizie parametrów elektrycznych silników.

Dotychczasowi inwestorzy, SET Venture oraz Innovation Nest, również uczestniczyli w aktualnej rundzie inwestycyjnej.

Synergia ze współpracy Elmodis z Meiden znacząco poprawia jakość rozwiązań skierowanych na potrzeby klientów, takich jak wydłużenie żywotności aktywów, maksymalizacja czasu międzyprzeglądowego i zwiększenie żywotności maszyn a przez to obniżenie ilości i czasu nieplanowanych przestojów oraz poprawę OEE.

Dzięki inwestycji  Meidensha możliwe będzie szybsze skalowanie i rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych (szczególnie Japońskim i Azjatyckim). Jednocześnie ze sprzedażą realizowany będzie rozwój produktu aby spełnić wymagania wynikające z konieczności dostosowania i certyfikacji dla rynków zagranicznych oraz potrzeb i oczekiwań Partnerów biznesowych Elmodis.

O Meidensha Corporation (Meiden):

Meidensha Corporation to japońska firma z siedzibą w Tokio, założona w 1897 roku, a więc od ponad 120 lat dostarczająca swoje rozwiązania przemysłowe.

Meiden zajmuje się produkcją i sprzedażą silników elektrycznych, urządzeń towarzyszących, systemów IT, elektroniki dedykowanej dla potrzeb infrastruktury wody i ścieków, kolei, energetyki, elektromobilności i wielu innych.  Jednymi z najistotniejszych elementów działania Meiden jest zapewnienie najwyższej jakości rozwiązań i odpowiedniego wsparcia dla spokoju i zadowolenia klientów przy jednoczesnej pełnej trosce o środowisko.

Meidensha Corporation notowana jest w pierwszej sekcji giełdy w Tokio.

O Elmodis

Elmodis, z siedzibą w Polsce, Krakowie, to założony w 2015 roku scale-up, prowadzący główną działalność w Europie, oferujący kompleksowe rozwiązanie IIOT (edge hardware & cloud software), wykorzystujące pomiary elektryczne, używając silnika jako sensora. 

System Elmodis umożliwia producentom OEM i użytkownikom końcowym zdalne monitorowanie wydajności ich maszyn (zespołów elektromaszynowych - silnik i przyłączona maszyna) w czasie rzeczywistym, dostarczając informacji w postaci podglądu on-line i okresowych raportów.

Elmodis z powodzeniem wraża od wielu lat swoje rozwiązania w szeroko pojętym przemyśle (od produkcji, przez energetykę, systemy wodociągów i kanalizacji i wiele innych).

 

[1] Metoda rozwoju innowacyjnych modeli biznesowych, produktów i usług poprzez łączenie technologii, pomysłów, usług i danych posiadanych lub dostarczanych przez różne dziedziny i branże poza ramami organizacji i poszczególnych technologii.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ