Partner serwisu
04 lutego 2021

Książka dr inż. Mariana Strączyńskiego: ENERGOOSZCZĘDNA EKSPLOATACJA POMP GŁĘBINOWYCH

Kategoria: Aktualności

Książka stanowi szczególnie cenne źródło informacji dla osób zajmujących się eksploatacją ujęć i pomp głębinowych. Zestawia aktualną wiedzę związaną  z energooszczędną eksploatacją ujęć wód podziemnych zarówno w zakładach wodociągowych czy też w przemyśle lub górnictwie.

Książka dr inż. Mariana Strączyńskiego: ENERGOOSZCZĘDNA EKSPLOATACJA POMP GŁĘBINOWYCH

Zagadnienia teoretyczne poruszone w książce mają głównie na celu lepsze zrozumienie działania układów pompowych pomp głębinowych w ich eksploatacji.  W książce wielokrotnie pokazano sposoby i metody optymalizujące zużycie energii podczas pracy pomp głębinowych jak i studni. Podkreślono znaczenie przenikania się zagadnień z techniki pompowej, hydrogeologii, techniki systemów w optymalizacji pracy głębinowych agregatów pompowych i ujęć wód podziemnych.

Omawiane w książce zagadnienia z obszaru diagnostyki, niezawodności pracy układów pompowych , materiały graficzne z systemu informatycznego oraz przedstawione metody bilansu energii w eksploatacji są obecnie aktualnymi kierunkami rozwoju technik pompowych w systemach eksploatacji pomp.

Książka powinna być pomocna dla użytkowników, projektantów ujęć jak i dla studentów uczelni technicznych. 

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ