Partner serwisu
24 listopada 2020

Dłuższa żywotność pompy Warman® MCR®

Kategoria: Aktualności

Pompa Warman® MCR® gwarantuje dwukrotnie większą żywotność i pozwala zaoszczędzić kopalni złota Agnico Eagle Laronde 70.000 USD rocznie. Nowoczesna konstrukcja i doskonałe materiały eksploatacyjne zmniejszają o połowę roczne koszty pracy pompy w zastosowaniach o wysokiej ścieralności, skracając ogólny czas konserwacji o 40%.

Dłuższa żywotność pompy Warman® MCR®

Wyższość oryginalnych pomp i części Warman® została udowodniona w próbie porównującej wydajność pompy Warman® MCR® 250 z pompą Warman® AH® wyposażoną w nieoryginalne części zamienne w kopalni złota Agnico Eagle Mines LaRonde w Quebecu, Kanada.

Kopalnia wykorzystywała dwie pompy szlamowe Warman® AH® 12/10 do zarządzania opróżnianiem młyna SAG od czasu rozpoczęcia działalności w 1988 r. Chociaż pompy te były wówczas najnowszą technologią, bardzo gruboziarnista zawiesina powodowała zużywanie się pomp po zaledwie 1600 godzin.

„Kiedy replikator zaproponował wypróbowanie tulei pompy i części innych producentów zamiast naszych oryginalnych części Warman, obiecał podwoić żywotność istniejących elementów pompy. Nasi inżynierowie zbadali pierwotną przyczynę problemów związanych ze zużyciem i zdecydowali, że pompa Warman MCR osiągnie znacznie lepsze wyniki w porównaniu z pompą AH z częściami innych niż OEM”, mówi Mike Swintak, Regionalny Starszy Menedżer Produktu w Weir Minerals.

Zamiast go podwoić, tuleje i wirniki drugiego producenta zmniejszyły żywotność pompy o 300 godzin, zużywając się już po 1300 godzinach. Oprócz wymaganych sześciu napraw rocznie, nieoryginalne części przerywały produkcję z powodu wykrycia przedwczesnych pęknięć wykładziny. W międzyczasie pompa Warman® MCR® 250 osiągnęła 3000 godzin ciągłej pracy, wymagając tylko trzech przeglądów i obniżyła koszty części zamiennych o 36%, czyli 70.000 USD rocznie.

„Fantastyczne wyniki osiągnięte w LaRonde wynikały nie tylko z doskonałej odporności na zużycie oferowanej przez materiał ścierny Ultrachrome A05, ale także z doskonałej konstrukcji hydraulicznej pompy MCR. Nasi inżynierowie ściśle współpracowali z operatorami Angico Eagle w celu usunięcia problemów w całym obwodzie”- mówi Swintak.

źródło: www.e-weirminerals.pl
fot. www.e-weirminerals.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ