Partner serwisu
26 października 2020

Nie żyje inż. Tadeusz Tyzenhauz

Kategoria: Aktualności

Dotarła do nas smutna wiadomość, że w dniu 22 października 2020, w wieku 90 lat odszedł Tadeusz Tyzenhauz,  wieloletni główny mechanik KGHM w Lubinie.

 

Nie żyje inż. Tadeusz Tyzenhauz

Jak podaje portal fakty.lca.pl:

 

Tadeusz Tyzenhauz urodził się 22 maja 1930 r. w Pińsku, z Legnicą był związany od 1952 r. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Od 1959 r. pracował jako zastępca głównego mechanika w Zakładach Górniczych "Lena", a od 1963 r.objął funkcję głównego inżyniera energo-mechanicznego w KGHM. Aktywnie uczestniczył w budowie, utrzymaniu i rozwoju myśli technicznej w powstających kopalniach zagłębia miedziowego, pełniąc obowiązki głównego mechanika KGHM, aż do przejścia na emeryturę w 1990 roku.

 

Jako wiceprezes Aeroklubu Zagłębia Miedziowego przyczynił się do budowy infrastruktury lotniska oraz szkolenia pilotów i spadochroniarzy.

Po przejściu na emeryturę związał się z czasopismem "Pompy i Pompownie", w którym publikował artykuły oraz współorganizował sympozja naukowe.

Pogrzeb Tadeusza Tyzenhauza odbędzie się w dniu 27 października 2020 r. na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej w Legnicy o godzinie 13.30, o czym informuje pogrążona w smutku rodzina.

źródło: fakty.lca.pl
fot. Arch. rodzinne za fakty.lca.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ