Partner serwisu
14 września 2020

Technologia Warman® WRT®: Ulepszenie żywotności i wydajności pomp szlamowych Warman® AH®

Kategoria: Aktualności

Wymienny wirnik i tuleja wlotowa Warman® WRT® zwiększają żywotność nawet o 50% i wykorzystują wydajną hydraulicznie konstrukcję o czterech łopatkach do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych.

Technologia Warman® WRT®: Ulepszenie żywotności i wydajności pomp szlamowych Warman® AH®

Melbourne, Australia — wirniki i tuleje wlotowe Warman® w technologii Wear Reduction Technology (technologia redukcji zużycia, WRT®) to nowe narzędzie dla branży górniczej, która walczą ze stale rosnącymi wydatkami eksploatacyjnymi. Uproszczona konstrukcja części, która zapewnia redukcję całkowitych kosztów eksploatacji, poprawia wydajność, niezawodność i żywotność, stanowi proste i niedrogie ulepszenie kompatybilne ze wszystkimi pompami szlamowymi Warman® AH® z serii M i L.

 

 

„Tym, co uwielbiam w naszej technologii redukcji zużycia jest sposób, w jaki podnosi ona poziom wszystkiego, czego oczekują nasi klienci od kultowej serii pomp Warman AH. Wykorzystuje ona najlepsze praktyki w dziedzinie technik projektowania stosowane przez najlepszych na świecie inżynierów pracujących nad pompami szlamowymi w celu maksymalizowania sprawności hydraulicznej i redukowania kosztów eksploatacyjnych bez jednoczesnego zwiększania złożoności pompy. Zastosowanie zaawansowanych, wytrzymałych na zużycie materiałów zwiększa niezawodność i redukuje czas potrzebny na konserwację pompy. Po prostu technologia ta sprawia, że najsłynniejsze na świecie pompy szlamowe stają się jeszcze lepsze”Marcus Lane, Globalny Kierownik ds. Produktu, Pompy odśrodkowe.

Usprawnienia hydrauliczne nie tylko zmniejszają pobór pompy w całym okresie użytkowania, ale też zmniejszają wymogi dotyczące nadwyżki antykawitacyjnej (NPSHr) pompy, co sprawia, że ulepszenie to jest idealnym sposobem na zrekompensowanie zmian procesowych lub nadawczych, które doprowadziły do przeciążenia pompy Warman® AH®.

WRT CFD

Technologia ta dowiodła już swej wartości w praktyce, na przykład w należącej do Blackham Resources kopalni złota Matilda w Australii Zachodniej, gdzie instalacja technologii Warman® WRT® przyczyniła się do ponad dwukrotnego wydłużenia żywotności wirnika stosowanego do pracy z bardzo wymagającym, ściernym i wysoce lepkim szlamem. Nowy wirnik i tuleja wlotowa zredukowały całkowite roczne koszty eksploatacji pompy o 27000 dolarów australijskich z uwagi na wyższą wydajność części oraz dłuższą żywotność.

„Jestem naprawdę dumny ze sposobu, w jaki firma Warman wprowadza innowacje dla istniejących klientów. Modernizacja technologii WRT w zainstalowanej pompie nigdy jeszcze nie była tak łatwa — następnym razem, gdy będzie potrzebna wymiana wirnika lub tulei wlotowej, wystarczy po prostu zainstalować części Warman WRT. Nic się nie zmieni w zakresie konfiguracji, montażu lub ogólnych praktyk konserwacyjnych. Nie jest wymagana zmiana prędkości pompy, a cały proces opiera się na istniejących narzędziach konserwacyjnych. W zasadzie jedyną zmianą jest to, że pompa zaczyna pracować dużo lepiej”podsumowuje Marcus.

Wszystkie dane techniczne powiązane z zestawem modernizacyjnym wirnika, a także pełny zestaw krzywych charakterystyk można uzyskać w lokalnym Centrum Serwisowym Weir Minerals lub w biurze obsługi.

Wirniki i tuleje wlotowe Warman® WRT® są dostępne na całym świecie.

 

źródło: www.e-weirminerals.pl
fot. www.e-weirminerals.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ