Partner serwisu
08 września 2020

Pompy głębinowe - pytania i odpowiedzi

Kategoria: Aktualności

Na rynku dostępne są pompy głębinowe zarówno z całym zestawem zasilającym, jak i modele z jedynie wyprowadzonym przewodem niewielkiej długości. Jakie są wady i zalety obu tych rozwiązań?

Pompy głębinowe - pytania i odpowiedzi

Wszystko zależy od tego co rozumieć jako "zestaw zasilający". Producent pomp nigdy nie wie na jakiej głębokości będzie instalowana pompa głębinowa. Kabel zasilający dobiera się w zależności od głębokości zabudowy pompy w studni. Czasem może być to związane (z uwagi na wymagana długość przewodu zasilającego) ze zmianą przekroju żył kabla zasilającego. Agregat pompowy, u niektórych producentów, można zamówić z odpowiednim przewodem i o odpowiedniej długości.

Z gotowym przewodem zasilającym i układem rozruchowym (wtyczką z kondensatorem rozruchowym) oferowane są, zazwyczaj, pompy z silnikami jednofazowymi o mocy do 2,20 kW.

Czym się kierować wybierając przewody zasilające do pompy głębinowej?

W pierwszej kolejności prądem znamionowym zasilanego silnika i długością przewodu wynikającą z głębokości zabudowy pompy. Na rynku są dostępne przewody zasilające specjalnie przeznaczone do zasilania pomp głębinowych.

źródło: Hydro-Vacuum S.A. Grudziądz fabryka pomp i systemów pompowyc
fot. Hydro-Vacuum S.A. Grudziądz fabryka pomp i systemów pompowyc
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ