Partner serwisu
13 lipca 2020

Pompy Watson-Marlow zyskują możliwość sterowania EtherNet/IP™

Kategoria: Aktualności

Najlepsza na rynku seria pomp perystaltycznych 530, 630 i 730 firmy Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) jest już dostępna z obsługą protokołu sterowania EtherNet/IP™. Dostępność tego coraz popularniejszego, otwartego protokołu sieci przemysłowej umożliwia użytkownikom pomp szybki dostęp do precyzyjnych parametrów działania i zapewnia stabilną łączność przy użyciu nowoczesnych układów sterowania PLC i IoT (Internetu rzeczy).

Pompy Watson-Marlow zyskują możliwość sterowania EtherNet/IP™

Inteligentne sterowanie sieciowe

 Postępy w technice cyfrowej zmieniają sposób sterowania w zakładach przemysłowych i przetwórczych. EtherNet/IP™ , jako adaptacja protokołu CIP (Common Industrial Protocol) do możliwości standardowych sieci Ethernet, ułatwia integrację sieci i zwiększa możliwości przesyłania danych oraz wykonywania diagnostyki, dzięki czemu jest bardzo popularny. Ponadto komunikacja w czasie rzeczywistym zapewnia niezawodność i elastyczność procesów.

 EtherNet/IP™ jest obsługiwany przez wielu dostawców automatyki i technologii produkcji przemysłowej. Protokół zapewnia wszystkie pożytki z nowoczesnych sieci cyfrowych, jak poszerzona regulacja procesów, niższe koszty działania i skrócenie czasu przestojów. Dzięki temu użytkownicy pomp nie potrzebują już cyfrowych bram sieciowych ani kosztownych kart interfejsu PLC, aby zyskać korzyści w postaci niższych kosztów, mniejszej przestrzeni i złożoności systemów. 

 Pompy Watson-Marlow z obsługą EtherNet/IP  są w pełni kompatybilne z zaawansowanymi, rozproszonymi układami sterowania i sterownikami PLC popularnych marek, jak Rockwell Automation, Emerson (Delta-V) i Schneider. Konfigurowanie przyspiesza i ułatwia elektroniczny arkusz danych oraz profil „add-on” Rockwell Automation zawierający karty atrybutów sieciowych.

 Pompy są wyposażone również w bezpośredni interfejs czujników ciśnienia i przepływu innych firm, który umożliwia dostęp do danych z czujników w sieci. Na liście obsługiwanych czujników są tak znane marki, jak Sonotech, Pendotech i Krohne.

 Monitorowanie działania

 Kolejną interesującą zaletą jest to, że operatorzy mogą wyznaczyć lokalne limity działania pompy. Ta przydatna funkcja oferuje proste i ekonomiczne rozwiązanie podtrzymania integralności procesów dzięki niezależnemu monitorowaniu działania. Czujniki mogą doprowadzić pompę do bezpiecznego stanu wyłączenia, gdyby zadane limity zostały przekroczone.

 W tej serii oferowane są trzy modele Watson-Marlow, 530En, 630En i 730En, odznaczające się różnymi natężeniami przepływu (do 55 l/min), ciśnieniami roboczymi i zakresami regulacji prędkości, wychodząc naprzeciw potrzebom wszelkich zastosowań przemysłowych i procesowych. Do stref mycia dostępne są obudowy o stopniu ochrony IP66. Ponadto na pompy jest udzielana pięcioletnia gwarancja.

źródło: http://www.watson-marlow.com/
fot. http://www.watson-marlow.com/
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ