Partner serwisu
20 maja 2020

Montaż nowoczesnego przepływomierza na wejściu do Stacji Uzdatniania Wody

Kategoria: Aktualności

MPWiK Sp. z o.o. w Lęborku wychodząc naprzeciw zmieniającym się przepisom dotyczącym unijnej dyrektywy o przyrządach pomiarowych, zwanej potocznie MID (skrót pochodzi od angielskich słów – Measuring Instruments Directive) dokonała montażu nowoczesnego przepływomierza na wejściu do stacji uzdatniania wody.

Montaż nowoczesnego przepływomierza na wejściu do Stacji Uzdatniania Wody

Nowy przepływomierz elektromagnetyczny Promag W 400 spełnia wymagania oraz posiada niezbędne dopuszczenia do rozliczeniowych pomiarów zużycia wody wg MID jest wzorcowany na akredytowanym stanowisku (ISO/IEC 17025) zapewniając spójność wyników pomiarów z wzorcami metrologicznymi. Stanowi to gwarancję wysokiej dokładności i stabilności pomiaru w całym okresie eksploatacyjnym.

Będzie odmierzał z dużą dokładnością całość ujmowanej wody i określi tzw. produkcję wody dla całej strefy zasilania.

W Polsce poprzedni system prawnej kontroli metrologicznej przestał obowiązywać 29 października 2006 roku, ale do 29 października 2016 roku trwał okres przejściowy, gdy zastosowanie miały zarówno stare, jak i nowe regulacje. Urządzenia wprowadzone do obrotu w tym okresie na podstawie starych przepisów w dalszym ciągu mogły być legalizowane powtórnie. Wraz z upływem okresu przejściowego obowiązują jednak już tylko przepisy ustanowione w dyrektywie MID. Mimo trwania okresu przejściowego każdy nowy wodomierz, skonstruowany po 29 października 2006 roku, objęty już był systemem oceny zgodności, na podstawie wytycznych z Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 18 grudnia 2006 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla przyrządów pomiarowych.

MPWiK Sp. z o.o. dostosowuje się do zmieniających się wymagań i spełnia wszelkie parametry prawnej kontroli metrologicznej.

źródło: www.wodociagi.lebork.pl
fot. www.wodociagi.lebork.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ