Partner serwisu
14 maja 2020

Dlaczego hydrocyklon Cavex® CVXT jest najlepszym wyborem dla klasyfikacji węgla

Kategoria: Aktualności

Badamy, w jaki sposób hydrocyklony Cavex® CVXT zapewniają wyjątkową żywotność w wymagających zastosowaniach węglowych. Na całym świecie kopalnie węgla pracują pod silną presją utrzymania swoich zysków poprzez ograniczenie wydatków operacyjnych i zwiększenie wydajności. Podczas gdy znaczna część tych wysiłków koncentruje się na urządzeniach do kruszenia i płukania, istnieją znaczne możliwości poprawy operacji poprzez usunięcie powtarzających się problemów związanych z utrzymaniem i wyeliminowanie wąskich gardeł w procesach pompowania i klasyfikacji.

Dlaczego hydrocyklon Cavex® CVXT jest najlepszym wyborem dla klasyfikacji węgla

Często pomijane są urządzenia, takie jak hydrocyklony Cavex® CVXT. Mogą one jednak znacznie przewyższać mniej zoptymalizowane cyklony w separacji i klasyfikacji węgla, oferując jednocześnie wysoką wydajność, która pozwala operatorom zmniejszyć liczbę cyklonów w ich klastrach.

Wykładziny zmniejszają turbulencje

Oprócz fizycznego pochłaniania uderzenia węgla, wykładzina hydrocyklonu Cavex® CVXT odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu wydajnego przepływu medium przez hydrocyklon. Aby utrzymać wydajność, używamy specjalnie zaprojektowanych wykładzin w celu utrzymania unikalnego profilu 360 stopni na wlocie hydrocyklonu, jednocześnie zapewniając solidną ochronę przed ściernymi cząstkami węgla.

Wykładziny ceramiczne są wykonane w 92% z tlenku glinu, zapewniając tym samym trwałą odporność na ścieranie ślizgowe i zużycie korozyjne. Ta konstrukcja zmniejszająca turbulencje jest kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do wyjątkowej trwałości osiągniętej przez hydrocyklon Cavex® CVXT. Zastępując cyklon konkurenta w odkrywkowej kopalni węgla kamiennego Yoctolux Collieries w Południowej Afryce, hydrocyklon Cavex® CVXT pracował o 50% dłużej.

Wlot Cavex® 360 stopni maksymalizuje wydajność

Jak geometria hydrocyklonu Cavex® wypada w porównaniu ze standardowym hydrocyklonem.

Unikalny kształt hydrocyklonów Cavex® został zaprojektowany, aby zapewnić zawiesinie naturalną ścieżkę przepływu do cyklonu. W przeciwieństwie do innych cyklonów posiada unikalny kształt bez ostrych krawędzi ani kwadratowych narożników. Jest to ważne, ponieważ pozwala to, aby kąty te nie dopuszczały do płynnego mieszania obracającej się zawiesiny z podawanym medium.

Gdy strumień zasilający miesza się z obracającą się zawiesiną, powoduje turbulencje - zmniejszając skuteczność klasyfikacji i nierównomiernie zwiększając zużycie. W innych konstrukcjach cyklonowych, gdy wykładziny zawodzą, uszkodzenie jest często lokalizowane w jednym punkcie, podczas gdy główne części pozostają niezużyte.

Unikalna laminarna spiralna geometria wlotowa hydrocyklonów Cavex® zapewnia ograniczenie turbulencji do minimum, tworząc bardziej naturalny profil zużycia. Dzięki temu może wydłużyć czas pracy nawet trzykrotnie, a dzięki wysokiej wydajności zmniejszyć liczbę hydrocyklonów wymaganych w danym klastrze .

Części można dostosować do swojego profilu zużycia

Podobnie jak wszystkie hydrocyklony Cavex®, CVXT może być zbudowany z różnych materiałów, aby zapewnić niezawodne działanie w przypadku szczególnie korozyjnych lub ściernych zawiesin.

W przypadku rud o wysokiej zawartości materiałów o małej gęstości hydrocyklony Cavex® CVXT mogą być instalowane w wersji dłuższej, która poprawia wydajność poprzez zwiększenie czasu przebywania w hydrocyklonie.

Czopy, detektory i wloty są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów dla każdego rozmiaru hydrocyklonu, dostosowując się do różnych rodzajów rudy, zachowując przy tym silny rdzeń powietrzny i wydajność operacyjną.

Hydrocyklony Cavex® CVXT, zbudowane z najwyższej jakości materiałów, są niezawodnym sposobem na optymalizację wydajności instalacji zarówno w przypadku gęstych mediów węglowych, jak i innych procesów klasyfikacyjnych.

źródło: www.e-weirminerals.pl
fot. www.e-weirminerals.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ