Partner serwisu
13 maja 2020

Przepompownie ścieków jak nowe

Kategoria: Aktualności

Trzy dni trwały prace związane z czyszczeniem pompowni ściekowych w Gminie Cedry Wielkie. Do tej pory udało się oczyścić 19 pompowni. Akcja nie jest jednak zakończona, ponieważ na terenie naszej gminy nieczystości do oczyszczalni ścieków tłoczy prawie 50 pompowni.

Przepompownie ścieków jak nowe

– Dzięki takim pracom zapobiegamy ewentualnym awariom, a przy okazji poznajemy stan techniczny pompowni, które są zlokalizowane pomiędzy poszczególnymi odcinkami sieci grawitacyjno-tłocznej. Okazało się, że niektóre pompy są już wyeksploatowane i muszą być gruntownie wyremontowane albo wymienione. Remonty na pewno nie zakłócą pracy kanalizacji sanitarnej – uspokaja Andrzej Bożyk, prezes spółki „Aqua Cedry”.

Warto podkreślić, że spółka przymierza się do zakupu urządzenia wysokociśnieniowego Wuko, które ma służyć do udrażniania zapchanej kanalizacji sanitarnej.

– W naszej pracy ten sprzęt jest niezbędny. Powiem, że tylko w kwietniu odnotowaliśmy 43 awarie, z czego w 13 przypadkach skorzystalibyśmy właśnie z urządzenia Wuko – dodaje prezes „Aqua Cedry”.

Zapchanej kanalizacji sanitarnej winni są niestety sami mieszkańcy, którzy muszlę klozetową traktują jak kosz na śmieci. Aby uniknąć kolejnych awarii, warto stosować się do naszych rad.

Do muszli klozetowej absolutnie nie wolno wrzucać:

środków do higieny osobistej,
tłuszczów oraz olejów,
materiałów budowlanych, takich jak farby, tynki, cement, piasek i kamienie,
leków, igieł i strzykawek,
włosów, nici dentystycznych, wełny,
papierosów lub filtrów papierosowych,
żwirku dla kota,
torebek foliowych,
zabawek,
prezerwatyw.

Działania te są wykonywane dla wspólnego dobra. Im mniejsze koszty awarii tym z pewnością cena odprowadzania ścieków będzie stabilna.

źródło: Gmina Cedry Wielkie
fot. Gmina Cedry Wielkie
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ