Partner serwisu
06 kwietnia 2020

Certyfikacja zestawów hydroforowych – kontrowersje - stanowisko Wilo Polska Sp. z o.o.

Kategoria: Aktualności

Przedstawiamy stanowisko firmy Wilo Polska Sp. z o.o. w sprawie, w której publikowaliśmy oświadcznie firmy Hydro VACCUM w publikacji "Certyfikacja zestawów hydroforowych – kontrowersje".

Certyfikacja zestawów hydroforowych – kontrowersje - stanowisko Wilo Polska Sp. z o.o.

Dnia 5 lutego 2020 roku, prawie 4 lata po wejściu w życie Rozporządzenia wprowadzającego Krajowe Oceny Techniczne, przedstawiciele kilku producentów pomp i zestawów pompowych powołali do życia Stowarzyszenie Producentów Systemów Pompowych (SPSP). Mimo, iż Wilo jest niekwestionowanym liderem rynkowym w segmencie zestawów do podnoszenia ciśnienia, a członkowie SPSP reprezentują łącznie udziały rynkowe porównywalne do samego Wilo, nie zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w Stowarzyszeniu. Działając wbrew interesowi publicznemu, wzmiankowane Stowarzyszenie Producentów Systemów Pompowych opublikowało 10 marca 2020 roku Oświadczenie i Raport, które to dokumenty w naszej ocenie zawierają dane merytorycznie błędne, nieprawdziwe, a także różne insynuacje.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z oświadczeniem i stanowiskiem Wilo Polska w niniejszej sprawie.

Oświadczenie Wilo Polska

https://cms.media.wilo.com/cdndoc/wilo379888/4289976/wilo379888.pdf

Stanowisko Wilo Polska

https://cms.media.wilo.com/cdndoc/wilo379888/4289976/wilo379888.pdf

Prawie 4 lata temu weszły w życie nowe przepisy prawa, których celem było uporządkowanie rynku ochrony przeciwpożarowej poprzez wprowadzenie wymogu certyfikacji między innymi zespołów pomp. Ponad 3 lata temu Wilo Polska rozpoczęło proces certyfikacji swoich zestawów pompowych, tak aby być gotowym na nadchodzące zmiany w prawie.  Czas przygotowania do certyfikacji był dla nas wymagający technicznie, organizacyjnie, czasowo, a także finansowo, bo wymagał stworzenia nowych procesów w firmie.

Zwiększone bezpieczeństwo społeczne dzięki zaostrzonym przepisom ochrony przeciwpożarowej, stanie się nowym standardem w Polsce. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że jeśli dzięki tym przepisom będzie choćby o jeden pożar mniej, jeśli uratowane zostanie czyjeś życie, zdrowie czy mienie, to było warto.

Jesteśmy przekonani, że na podstawie zebranych faktów z zakresu zmian prawnych, które zebraliśmy, wyrobią sobie Państwo, Profesjonaliści w branży, własne zdanie.

https://wilo.com/pl/pl/Aplikacje-Hydrantowe/Podstawy-prawne-hydrantowe/
 

 

źródło: informacja prasowa
Tagi: Wilo
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ