Partner serwisu
27 marca 2020

Dlaczego Linatex? - Gregory Griesel

Kategoria: Aktualności

Od prawie stu lat guma Linatex® przewyższa konkurencję w kopalniach na całym świecie. Przedstawiamy rozmowę Weir Minerals z Gregorym Grieselem, Linatex® Technical Lining Managerem,  o tym, w jaki sposób produkty gumowe Linatex® zmniejszają przestoje i koszty operacyjne klientów Weir Minerals.

Dlaczego Linatex? - Gregory Griesel

Jak rozpoczęła się Twoja praca z produktami gumowymi Linatex®?

Od ponad 25 lat pracuję w przemyśle przemysłowych powłok antykorozyjnych i wykładzin ściernych, a od około dwudziestu specjalizuję się w wykładzinach gumowych. Zanim dołączyłem do Weir Minerals, pracowałem w najważniejszych afrykańskich regionach wydobycia miedzi i złota, w tym w Malawi, Mozambiku, Zambii i oczywiście w Południowej Afryce. W każdym z tych miejsc spotykałem klientów, którzy są zachwyceni gumą Linatex®.

Kiedy więc miałem okazję zająć stanowisko w Weir Minerals i rozszerzyć zasięg Linatex® nie tylko w Afryce, ale także na Bliskim Wschodzie, nie wahałem się podjąć tego nowego wyzwania. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ dla mnie budowanie dobrych relacji z klientami polega na zaufaniu. Zaufanie to jest łatwe do zbudowania, gdy pracujesz z takimi produktami jak guma Linatex®. Rozwiązują one problemy tam, gdzie nic innego nie działa.

Jak wygląda typowy dzień dla Twojego zespołu Linatex®?

Nie sądzę, żeby było coś „typowego” w tym, co robimy - Linatex® jest stosowany w wielu kopalniach w całej Afryce, aby sprostać wielu wyzwaniom - nasza praca jest dość zróżnicowana.

Trzon naszej działalności stanowi nasz zakład Linatex® w Kitwe w Zambii, który przede wszystkim wspiera duże kopalnie miedzi + złota na północy kraju. Niezależnie od tego, czy chcą przedłużyć żywotność swoich zbiorników lub zsypów wyłożonych wykładziną Linatex®, lub potrzebują niestandardowego produktu, takiego jak wąż wydobywczy Linatex®.

Kolejną rzeczą, na którą poświęcamy sporo czasu, są szkolenia prowadzone u naszych klientów w zakresie stosowania gumowych wykładzin w kopalniach. Zużywają one bardzo dużo gumy Linatex®. Prowadzimy zajęcia z zastosowań gumowych wykładzin dla 5-6 specjalistów od konserwacji, a następnie wraz z nimi aplikujemy wykładziny Linatex®.

Powiedz nam trochę o rozszerzającej się gamie produktów gumowych Linatex® używanych na Bliskim Wschodzie.

Kiedy mówimy o produktach gumowych Linatex® na Bliskim Wschodzie, ważne jest, aby pamiętać, że marka Linatex® obejmuje nie tylko słynną gumę premium, ale szereg różnych receptur, które wyróżniają się w określonych zastosowaniach.

Podczas gdy w całym regionie pojawiają się nowe kopalnie, które wykorzystują produkty z gumy Linatex® i Linard®, w tym nowe projekty miedzi w Jordanii i kopalnie złota w Arabii Saudyjskiej, elastomery Linatex® można również znaleźć w niektórych naprawdę interesujących miejsca. Należy do nich wiele kopalni kwasu siarkowego, w których stosuje się Linatex® Linagard® BB, a nawet wielkie tamy, w których wydobywa się sól z Morza Martwego.

To ekscytujący rynek do pracy, w którym mamy potencjał, aby naprawdę pomóc projektom typu greenfield, które od samego początku mogą używać odpowiednich materiałów eksploatacyjnych.

Z jakiego projektu Linatex® jesteś dumny najbardziej?

To jest kopalnia miedzi i złota Kansanshi w Zambii, istniał tam zbiornik przelewowy w obwodzie CCD, wyłożony płytkami z tlenku glinu, które nie były w stanie wytrzymać zużycia. Regenerowali ten zbiornik co 2-3 miesiące, co kosztowało ich sporo pieniędzy w czasie przestoju.

Przyjrzeliśmy się parametrom pracy i zdaliśmy sobie sprawę, że było to podręcznikowe zastosowanie dla naszej gumy nitrylowej Linagard® NBR, która jest bardzo odporna na ścieranie, a jednocześnie oferuje doskonałą odporność na korozję przeciwko olejom i innym chemikaliom.

Guma Linatex® była trochę droższą niż płytki z tlenku glinu, ale minęły trzy lata, a wykładzina nadal nie wykazuje żadnych oznak zużycia.

To świetny wynik, który pokazuje jakość oferowanego rozwiązania. Kiedy klienci przychodzą do mnie z problemem, moim pierwszym krokiem nie jest przygotowanie oferty, ale opracowanie rozwiązania, które zapewni osiągnięcie najlepszego stosunku jakości do ceny.

Mam kolegę, który lubi mówić, że wierzy w dwie rzeczy na Ziemi: Linatex® i Biblię. To właśnie taka pasja sprawia, że ​​doceniam to, jakie mam szczęście pracować z Linatex®.

źródło: e-weirminerals.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ