Partner serwisu
12 lutego 2020

Gminy pod Włocławkiem szykują się do inwestycji

Kategoria: Aktualności

Są pieniądze na projekty związane z gospodarką wodno-ściekową. Jakie inwestycje są planowane w podwłocławskich gminach?

Gminy pod Włocławkiem szykują się do inwestycji

Lista z inwestycjami, które czekają na unijne dotacje przyjęta przez zarząd województwa! Chodzi o inwestycje w gminach związane z gospodarką wodno-ściekową.

Na liście znalazło się 65 projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Otwiera ją projekt, przygotowany przez gminę Baruchowo, która na zadanie pn.: Przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Świątkowice oraz przepompowni ścieków zlokalizowanej na terenie gminnej oczyszczalni ścieków wraz z budową przydomowych oczyszczalni ścieków" otrzyma dofinansowania na poziomie 594 tysięcy złotych.

Wśród zadań, które otrzymają unijną dotację jest także projekt gminy Lubień Kujawski dotyczący budowy nowej stacji uzdatniania wody w miejscowości Kaliska (lotnisko) z kwotą wsparcia w wysokości miliona 431 tysięcy złotych. Nowa stacja uzdatniania wody ma powstać w latach 2021-2022. Jak twierdzą władze gminy, ta inwestycja pozwoliłaby uniknąć problemów z okresowym niedoborem wody w okresie letnim, ale także zwiększonym zapotrzebowaniem na wodę w związku z rozwojem zakładów produkcyjnych na terenie lotniska.

Z dofinansowania skorzysta także gmina Choceń, która planuje budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Dzięki wsparciu w wysokości 428 tysięcy złotych możliwa będzie budowa 45 przydomowych oczyszczalni ścieków. Zakończenie projektu planowane jest na październik przyszłego roku. Gmina Lubraniec z kolei otrzyma 834 tysięcy złotych na projekt " Budowa oczyszczalni ścieków w Józefowie oraz rozbudowa czyszczalni ścieków w Żydowie"

Gmina Włocławek wnioskowała natomiast o dotacje na budowę sieci wodociągowych w miejscowościach Warząchewka Nowa i Wąrzechewka Polska oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w ulicy Topolowej, Akacjowej i Bukowej w Kruszynie. I otrzyma 433 tysiące złotych dofinansowania.

Na liście przyjętych projektów znalazła się także gmina Lubanie, która planuje budowę pompowni sieciowej wody użytkowej w Kałęczynku oraz biologicznej oczyszczalni ścieków przy świetlicy OSP w Ustroniu. Na te inwestycje otrzyma 536 tysiące.

Ponadto z dofinansowania na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową skorzystają gminy: Kowal, Boniewo, Brześć Kujawski i Izbica Kujawska.

źródło: wloclawek.naszemiasto.pl/
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ