Partner serwisu
31 stycznia 2020

Tuliszków: Przepompownia w Grzymiszewie zepsuta, chociaż nigdy nie pompowała

Kategoria: Aktualności

Przepompownia w Grzymiszewie istnieje od roku i w tym czasie nie przepompowała ani jednego litra ścieków. Jak się okazuje niezasilana instalacja uległa poważnej awarii. Najprawdopodobniej samorząd będzie musiał ponieść koszty tej naprawy.

Tuliszków: Przepompownia w Grzymiszewie zepsuta, chociaż nigdy nie pompowała

-Mamy poważną awarię tłoczni w Grzymiszewie i musimy ponieść tego koszty z jej usunięciem, chociaż nie przepompowała ani jednego litra ścieków. Przez rok stania bez zasilania doszło do awarii niektórych urządzeń. Mam nadzieję, że nie będą to awarie kosztowne i będziemy mogli spokojnie już rozpocząć podłączanie mieszkańców - wskazywał burmistrz Krzysztof Roman podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Tuliszkowie.

W pierwszej kolejności do przepompowni miałaby zostać podłączona szkoła i przychodnia. Wszystko opóźnia się jednak ze względu na awarię. Przewodniczący rady Andrzej Janczewski dopytywał dlaczego gmina ma ponosić koszty i co z gwarancją na urządzenia. Krzysztof Roman wyjaśnił, że najpierw trzeba ponieść koszty dotyczące wszystkich urządzeń z przepompowni.

Producenci i wykonawcy zrzucają winę na samorząd, ze względu na to, że przez rok nic nie pracowało, a więc mogło dojść do zapieczenia urządzeń. Do awarii mógł doprowadzić brak zasilania. Jeśli jednak okaże się, że była to wada fabryczna, samorząd będzie się dopominać o zwrot poniesionych kosztów.


Dlaczego przez taki długi okres czasu powstała inwestycja nie funkcjonowała? Jak tłumaczył Krzysztof Roman poprzedni burmistrz w projekcie nie założył potrzebnego podłącznia energetycznego.

źródło: iturek.net
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ