Partner serwisu
16 grudnia 2019

Gmina Choceń: Pompa zatrzymała się, ponieważ przedostały się do niej kawałki tekstyliów

Kategoria: Aktualności

Awarie kanalizacji są najczęściej skutkiem wrzucania do ścieków śmieci. W muszlach klozetowych lądują między innymi ogromne ilości chusteczek nawilżanych. Taka sytuacja miała ostatnio miejsce w gminie Choceń, gdzie instalacja zatrzymała się. Konieczna była jej kompleksowa naprawa.

Gmina Choceń:  Pompa zatrzymała się, ponieważ przedostały się do niej kawałki tekstyliów

W teorii sprawa jest oczywista - do kanalizacji powinny trafiać jedynie zanieczyszczenia fizjologiczne i papier toaletowy. Do muszli nie można wrzucać niczego innego. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej.

Skalę zaniedbań pokazał między innymi urząd gminy w Choceniu, który na swojej stronie internetowej opublikował zdjęcia pompy w przepompowni. 

- Zdjęcia przedstawiają pompę ściekową z przepompowni ścieków na ul. Reja w Choceniu. Jak widać pompa zatrzymała się, ponieważ przedostały się do niej kawałki tekstyliów oraz przede wszystkim nawilżanych chusteczek. Sytuacja tak wygląda w całej gminie, niemal regularnie dochodzi do awarii przepompowni i tłoczni w Czerniewicach, Wilkowicach, Wilkowiczkach i w Choceniu - informuje urząd gminy w Choceniu.

Bardzo często pompa ulega też spaleniu, co dodatkowo generuje jeszcze dodatkowe koszty. Przekłada się to na wysokość opłat za odprowadzanie ścieków.

Więcej na portalu ddwloclawek.pl

źródło: ddwloclawek.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ