Partner serwisu
12 grudnia 2019

Tylko do końca grudnia bilety w niższej cenie – Stormwater Poland!

Kategoria: Aktualności

Już za 3 miesiące konferencja Stormwater Poland 2020. Konferencja odbędzie się w dniach 3-5 marca w Gdańsku. Tylko do końca grudnia bilety w cenie 1190 zł netto.

Program już się wypełnia, pojawią się na konferencji inspirujące osoby ze świata i z Polski. M.in. doktor Suresh Kumar Rohilla z Centrum Nauki i Środowiska z Indii opowie o uczynnianiu miast wrażliwymi na wodę. Doświadczenia z pozyskiwania wody w Indiach, gdzie od wielu lat jest ona traktowana jako cenny zasób, mogą być mocnym akcentem w perspektywie suszy jaka staje się realnym zagrożeniem dla Polski.

W temacie suszy na konferencji pojawi się doktor Małgorzata Stolarska, reprezentująca Wody Polskie, która opowie o projekcie: „Stop suszy!” i proaktywności, którą trzeba podjąć by przeciwdziałać skutkom suszy.

O perturbacjach w cyklu krążenia wody wywołanymi zmianami klimatycznymi więcej opowie profesor Maciej Zalewski, który jest twórcą nowoczesnej koncepcji ekohydrologii stanowiącej podstawę do obecnie rozwijanej przy ONZ metodologii „Nature Based Solutions”.

Nie zabraknie też prezentacji, które pokażą nam możliwości finansowania w obszarze gospodarowania wodami opadowymi. O perspektywie na lata 2021-2027 opowie Piotr Czarnocki z Ministerstwa Środowiska.

Podczas konferencji zostanie także zaprezentowany projekt Polskiego Atlasu Natężeń Deszczów (PANDa), którego ukończenie i premiera zaplanowane jest podczas Stormwater Poland.

Nowością podczas tegorocznej konferencji będzie rozszerzenie jej zasięgu na region Europy Centralnej i Wschodniej. Stan wód opadowych zostanie przedstawiony przez przedstawicieli ze Słowacji, Ukrainy, Rumunii, Gruzji a także Litwy.

Konferencja zakończy się blokiem o powodziach miejskich na którym poznamy doświadczenia osób które zarządzały sytuacją kryzysową w perspektywie powodzi ale nie tylko.

Szykuje się bardzo interesująca konferencja, na którą serdecznie zapraszamy.

Więcej w wideo:

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ