Partner serwisu
25 października 2019

Przepompownia w Wyszkowie za blisko milion złotych

Kategoria: Aktualności

17 października 2019 r. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie przekazało do użytkowania zmodernizowaną przepompownię ścieków przy ul. 3 Maja - podaje portal kurier-w.pl.

Przepompownia w Wyszkowie za blisko milion złotych

Znacznie wzrosło bezpieczeństwo i oszczędności związane z użytkowaniem obiektu przy ul. 3 Maja, usytuowanego przy torach kolejowych za przejazdem (naprzeciwko hotelu ZDZ w Wyszkowie). Poprzednio w tym miejscu istniał stary i wysłużony budynek z przestarzałą instalacją. W miniony czwartek, 17 października w związku z oficjalnym oddaniem przepompowni, na teren obiektu przybyli: przedstawiciele PWiK, gminy Wyszków, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, wykonawcy i prasa. Z przygotowanej przez pracowników Spółki wystawy uczestnicy mogli przekonać się jaki był stan obiektu przed modernizacją, obejrzeć na fotografiach zmiany jakie zachodziły w trakcie przebudowy oraz zainstalowane urządzenia.

Inwestycja kosztowała 950 tys. złotych. Powstanie tej nowoczesnej i bardziej bezpiecznej oraz energooszczędnej inwestycji w Wyszkowie było wsparte znaczną kwotą 462 593 zł przekazaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej z Warszawy.
Po wstępie i prezentacji dokonanej przez prezesa PWiK w Wyszkowie Daniela Bogdana, w której przekazał podziękowania za przybycie i informacje na temat modernizacji i dokonanych zmian głos zabrali również goście.

Jak mówił prezes Spółki – Jest to obiekt, którym można się pochwalić. Okazało się, że spotkanie odbywa się w miejscu rozebranego budynku, a płyta i urządzenia widoczne na powierzchni skrywają w podziemiu główne pomieszczenie nowej przepompowni. Obecnie obiekt jest hermetyczny, a pracownicy nie mają bezpośredniej styczności ze ściekami i wszystko odbywa się w komorze tłocznej. Poprzednio musieli ręcznie wykonywać część działań, co było niebezpieczne, ale konieczne, gdyż nie usunięte na czas zatory powodowały zapychanie się kraty. Obecnie pracuje tu naprzemiennie dwie pompy o mocy 7,5 kW, co w porównaniu do poprzednich trzech o mocy 22 KW daje duże oszczędności.

Więcej informacji tutaj.

źródło: kurier-w.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ