Partner serwisu
10 października 2019

Największe centrum danych w Chinach powstało w ekspresowym tempie

Kategoria: Nie tylko pompą żyje ekspert

Chińska gospodarka internetowa rozwija się niezwykle szybko. To tu w rekordowym tempie powstają nowe, innowacyjne modele biznesowe. Wciąż zwiększa się też zapotrzebowanie na systemy informatyczne i data center. Jedno z największych centrów danych w Chinach powstało dzięki ekspertom firmy Rittal, a zajęło im to zaledwie kilka miesięcy.

Największe centrum danych w Chinach powstało w ekspresowym tempie

Chiny są obecnie jednym z przodujących państw w budowie nowych centrów danych. Szczególnie intensywnie rozbudowywane są tu centra danych Hyperscale, potrzebne do świadczenia usług chmurowych. W 2018 roku na całym świecie powstało aż 430 centrów danych Hyperscale, z czego ponad 30 znajduje się właśnie Chinach. Centrum danych Hyperscale pod względem infrastruktury serwerowej przystosowane jest do maksymalnej skalowalności, co w rezultacie ma uregulować i zaspokoić popyt klientów na usługi z branży IT.

Chindata, firma dla której wybudowano nowe centrum danych Hyperscale, to chiński dostawca usług chmurowych. Wyzwanie polegało na stworzeniu nowego centrum danych w możliwie jak najkrótszym czasie. Chindata prowadzi obecnie pięć centrów danych w strategicznych miejscach w Chinach, do których zaliczają się Pekin, Shenzhen, Szanghaj, Shanxi i Hebei, a także 220 innych, mniejszych data center. Nowe centrum danych Guanting Lake New Media Big Data Industry Base o powierzchni ponad 130 000 metrów kwadratowych i mocy IT do 16 megawatów, należy obecnie do największych centrów danych w Chinach.

- Wspólnie z Rittal udało nam się zbudować całkowicie nowe centrum danych Hyperscale w ekspresowym tempie, bo zaledwie w siedem miesięcy. Eksperci z Rittal od początku doradzali nam w zakresie innowacyjnych idei chłodzenia oraz modułowej budowy szaf IT, a także towarzyszyli w całym procesie powstawania nowego centrum - mówi Jessica Song – viceprezes Akademii Planowania i Projektowania w Chindata.

W nowym centrum danych Guanting Lake New Media Big Data Industry Base moduły były instalowane stopniowo, w miarę postępu budowy. W Hyperscale zainstalowano zmodyfikowany wariant systemu szaf. W tej wersji szafy IT dysponują 52 jednostkami wysokości, a inteligentny rozdział mocy umożliwia sterowanie pojedynczymi modułami oraz precyzyjne monitorowanie i rejestrację zużycia energii. W chłodzeniu systemów IT wykorzystano z kolei separację ciepłej strefy z pośrednim chłodzeniem. Takie rozwiązanie pozwala osiągać nadzwyczaj wysoką efektywność energetyczną.

Firma Chindata w przyszłości planuje uruchomienie kolejnych centrów danych. Partnerem w zakresie rozwiązań, tworzeniu koncepcji i szybkiej budowie, ponownie zostaną eksperci z Rittal.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ