Partner serwisu
01 października 2019

Firma Klaudia wsparła Wisłę w zakresie koncepcji układu pompowego

Kategoria: Aktualności

27 sierpnia nastąpiło uszkodzenie kolektora ściekowego doprowadzającego ścieki do oczyszczalni „Czajka” w Warszawie. W wyniku uszkodzenia, znaczna ilość ścieków musiała być kierowana do Wisły (średnio 3-3.5m3/s).

Firma Klaudia wsparła Wisłę w zakresie koncepcji układu pompowego

Premier RP powołał sztab kryzysowy, aby możliwie w szybkim czasie znaleźć rozwiązanie problemu i ograniczyć wpływanie ścieków do Wisły.  Organizacją przedsięwzięcia zajęły się Wody Polskie i współpracujące z nimi firmy specjalistyczne jak ETP S.A. z kooperantami. Zbudowano 2 rurociągi tymczasowe DN1000  o długości ponad 1km każdy, oraz most pontonowy na którym rurociągi przekraczały Wisłę.

Firma  Klaudia  sp. z o.o. została poproszona o wsparcie w zakresie koncepcji układu pompowego, zaproponowania doboru, dostawy urządzeń pompowych (agregatów pompowych, pomp zatapialnych)  i koordynacji montażu i obsługi pompowania w późniejszym okresie. Jednym z największych wyzwań w przedsięwzięciu, była konieczność dostawy zestawu sprzętu w ciągu 2-3 dni od podjęcia ustaleń i krótko potem montażu układu. Dlatego też, ma pierwszym etapie, nasza firma dostarczyła zestaw pomp, który był dostępny w Polsce „od ręki” na bazie własnej floty urządzeń i armatury, z uzupełnieniem o sprzęt współpracujących krajowych wypożyczalni Drial Poland oraz Carrier Rental Systems (UTC HVAC). Po kilku dniach dostaw i montażu (trwającego w zasadzie 24h.dobę) , udało się uruchomić bypass i ograniczyć wpływ ścieków do Wisły.

źródło: klaudia.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ