Partner serwisu
17 września 2019

Aktualna informacja na temat awarii pompowni ścieków w Jaworznie

Kategoria: Aktualności

Na skutek awarii doszło do rozszczelnienia zbiornika przepompowni ścieków przy ul. Batorego. Niezwłocznie po otrzymaniu sygnału o awarii służby techniczne Wodociągów Jaworzno podjęły standardowe działania naprawcze. 15 września br., w godzinach wieczornych przelew burzowy został zakorkowany. Dzięki temu rozwiązaniu żadne ścieki nie trafiają już do rzeki Przemszy. Wszystkie nieczystości wywożone są beczkowozami bezpośrednio na oczyszczalnię. Dodatkowo na miejscu znajduje się ozonatorka, gotowa do użycia, gdyby wystąpiła taka potrzeba. Obecnie trwają oględziny uszkodzonego zbiornika i niebawem rozpocznie się jego naprawa, która może potrwać nawet kilka dni. Do tego czasu utrzymane będą wszystkie dotychczasowe działania (utrzymanie zaczopowanego przelewu burzowy oraz bieżące wywożenie ścieków). 

Aktualna informacja na temat awarii pompowni ścieków w Jaworznie

W dniu wczorajszym na miejscu awarii odbył się sztab kryzysowy z udziałem Prezydenta Jaworzna Pawła Silberta, Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, kierownictwa jaworznickich Wodociągów, służb zarządzania kryzysowego, straży pożarnej, a także służb ochrony środowiska.

Tym samym informujemy, że powstała sytuacja nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców Jaworzna oraz nie ma wpływu na jakość produkowanej przez Wodociągi Jaworzno wody pitnej - podały Wodociągi Jaworzno 16 września.

źródło: wodociagi.jaworzno.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ