Partner serwisu
16 września 2019

W Jaworznie doszło do rozszczelnienia zbiornika przepompowni ścieków

Kategoria: Aktualności

14 września na skutek awarii doszło do rozszczelnienia zbiornika przepompowni ścieków przy ul. Batorego w Jaworznie. Niezwłocznie po otrzymaniu sygnału o awarii służby techniczne Wodociągów Jaworzno podjęły standardowe działania naprawcze mające na celu przywrócenie normalnej pracy obiektu. Udało się to dopiero w późnych godzinach nocnych. Jednak po kilku godzinach pracy, zbiornik uległ kolejnej awarii.

W Jaworznie doszło do rozszczelnienia zbiornika przepompowni ścieków

15 września wznowiono prace naprawcze w komorze zbiornika oraz niezwłocznie przekazano informację do publicznej wiadomości. Warunki pracy, ze względu na specyfikę obiektu i materii w niej płynącej, są ciężkie. Na skutek awarii ścieki trafiające do przepompowni zostały czasowo przekierowane przelewem burzowym do rzeki Przemsza. W najbliższym czasie rozważana jest również możliwość ozonowania ścieków.

Sytuacja na godzinę 15.00 w niedzielę, 15 września w związku z awarią w oczyszczalni ścieków w Jaworznie wyglądała następująco:

– wciąż trwają prace naprawcze.
– już dziś około godziny 19:00 planowane jest uruchomienie ozonatorki, której zadaniem będzie ozonowanie ścieków w celu eliminacji z nich zanieczyszczeń biologicznych.
– w dniu dzisiejszym także rozpocznie się transportowanie ścieków beczkowozami z pompowni bezpośrednio na oczyszczalnie, co znacznie zmniejszy ilość ścieków trafiających do przelewu burzowego.
– prowadzone są rozmowy z firmami zewnętrznymi, które specjalizują się w usuwaniu tego typu awarii m. in. dysponują właściwym sprzętem spawalniczym. Swoją pracę związaną ze spawaniem i wzmocnieniem zbiornika rozpoczną już jutro rano.
– wszystkie właściwe służby o powstałej awarii zostały poinformowanie

źródło: wodociagi.jaworzno.pl/tvs.pl
fot. wodociagi.jaworzno.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ