Partner serwisu
06 września 2019

Grundfos Pompy wprowadził na polski rynek nowy typoszereg pomp MAGNA1

Kategoria: Aktualności

2 września 2019 roku, Grundfos Pompy Sp. z o.o. wprowadza na rynek polski nowy typoszereg pomp - MAGNA1. Pompy MAGNA1 stanowią uproszczoną wersję MAGNA3 zachowując te same parametry hydrauliczne, zakresy temperaturowe tłoczonej cieczy i otoczenia oraz zbliżoną konstrukcję.

Grundfos Pompy wprowadził na polski rynek nowy typoszereg pomp MAGNA1

Szanowni Państwo,

Grundfos od lat wyznacza nowe standardy w rozwoju technologii pomp, szczególnie pomp obiegowych do instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych. Nasze pompy obiegowe cechuje przede wszystkim wysoka efektywność energetyczna, niezawodność oraz zastosowanie innowacyjnych i inteligentnych rozwiązań.

Dobrym przykładem jest znana na rynku już od wielu lat pompa MAGNA3. Znalazła ona zastosowanie w najbardziej wymagających instalacjach oferując zróżnicowane funkcjonalności, funkcje „SMART” oraz zaawansowany system monitoringu i komunikacji z systemem zarządzania budynkiem (BMS).

Jednakże w wielu instalacjach obiegowych wyposażonych w starsze nieregulowane pompy, zastosowanie pompy MAGNA3 nie zawsze jest rozwiązaniem optymalnym. W wypadku prostych instalacji, niewymagających zaawansowanych trybów regulacji i komunikacji, zastosowanie pomp MAGNA3 może być nieadekwatne do wymaganych zadań.

Z wyżej wymienionych powodów, z dniem 2 września 2019 roku, Grundfos Pompy Sp. z o.o. wprowadza na rynek polski nowy typoszereg pomp - MAGNA1. Pompy MAGNA1 stanowią uproszczoną wersję MAGNA3 zachowując te same parametry hydrauliczne, zakresy temperaturowe tłoczonej cieczy i otoczenia oraz zbliżoną konstrukcję.

Podstawowe cechy pomp MAGNA1:

  • Wysoka sprawność energetyczna, EEI ≤ 0,20 (dla pomp pojedynczych)
  • Trzy tryby regulacji; według stałej różnicy ciśnienia, ciśnienia proporcjonalnego i charakterystyki stałej. Dla każdego trybu regulacji można wybrać jeden z trzechpoziomów charakterystyki za pomocą jednego przycisku na panelu sterującym.
  • Podstawowy monitoring poprzez wejście cyfrowe START/STOP oraz przekaźnik awarii
  • Bezprzewodowa komunikacja pomiędzy głowicami pomp podwójnych
  • Podstawowa komunikacja zdalna poprzez aplikację GRUNDFOS GO REMOTE
  • Wersja z korpusem ze stali nierdzewnej do instalacji cyrkulacji ciepłej wody
  • Maksymalne ciśnienie robocze PN16
  • Niższe w porównaniu z MAGNA3 koszty inwestycyjne
źródło: grundfos.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ