Partner serwisu
26 lipca 2019

Ostrów Wielkopolski: Zamontowano instalację fotowoltaiczną, która będzie zasilać przepompownię główną ścieków

Kategoria: Aktualności

Spółka Wodkan SA zamontowała instalację fotowoltaiczną, która będzie zasilać przepompownię główną ścieków. Jej start zaplanowano na 29 lipca. Instalacja składa się ze 133 sztuk paneli monokrystalicznych o mocy 300 Wp każdy, zamontowanych na dachach garaży i wiat przepompowni - podaje portal ostrow24.tv

Ostrów Wielkopolski: Zamontowano instalację fotowoltaiczną, która będzie zasilać przepompownię główną ścieków

W jej skład wchodzą również dwa inwertery przekształcające napięcie stałe generowane przez ogniwa na napięcie przemienne 50Hz, (tj. takie, jakie jest w odbiorczych instalacjach elektrycznych), okablowanie stałoprądowe i zmiennoprądowe, instalacja odgromowa, sterownik zarządzania energią wraz z analizatorami sieciowymi, licznik energii wytworzonej, układ automatyki i blokad w stacji transformatorowej przed wprowadzaniem energii do sieci operatora systemu dystrybucyjnego (przeznaczeniem instalacji jest wytwarzanie na potrzeby własne), instalacja Ethernet oraz modyfikacji systemu SCADA umożliwiające zdalny monitoring.

– Przetarg na to zadanie został ogłoszony w kwietniu br. – mówi Marek Karolczak, prezes Wodkanu. – Wygrała go jedna z lokalnych firm, która całość zadania wykonała w ciągu 40 dni.

Obecnie trwa rozruch technologiczny mający na celu przeprowadzenie prób i testów umożliwiających końcowy odbiór tej instalacji. Ostateczne przyłączenie do sieci OSD i rozpoczęcie eksploatacji planowany jest na 29 lipca 2019 roku.

– W czasie rozruchu instalacja wytwarzała średnio 260 kWh na dobę, co stanowi ok. 14 proc. obecnego zapotrzebowania przepompowni – dodaje Marek Karolczak.

Cały artykuł dostępny na portalu ostrow24.tv.

źródło: ostrow24.tv
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ