Partner serwisu
19 lipca 2019

Jak to się robi w Polsce. Chilijscy studenci w oddziałach KGHM.

Kategoria: Aktualności

KGHM Polska Miedź podpisał w grudniu 2018 roku Deklarację Współpracy z chilijskim Uniwersytetem La Serena, która zakłada m.in. wsparcie międzykontynentalnej wymiany wiedzy. Realizując jej zapisy do odwiedzenia KGHM zaproszono również grupę studentów Uniwersytetu de Concepción, przebywających w krakowskiej AGH.

Jak to się robi w Polsce. Chilijscy studenci w oddziałach KGHM.

Słuchacze KGHM Summer School spotykali się m.in. na wykładach, warsztatach i prelekcjach. Szczególną wartość edukacyjną miały dla uczestników wizyty studyjne w Oddziałach KGHM.  Młodzi Chilijczycy zapoznali się z technologią wydobycia rudy w kopalniach ZG Lubin i Polkowice- Sieroszowice, spotkali się z wiceprezesem zarządu ds. produkcji Radosławem Stachem i kadrą zarządzającą. W Zakładzie Hydrotechnicznym przyglądali się rozbudowie Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych „Żelazny Most”, którego rozmiar i rozwiązania technologiczne są wyjątkowe w skali całego świata. Studenci bardzo wnikliwie analizowali wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju spółki i jej społecznej odpowiedzialności. Kopalnie podziemne, które są rzadkością w Chile, zwykle mieszczą się z dala od miejsc zamieszkanych, na terenach pustynnych, zakłady KGHM funkcjonują w otoczeniu lokalnych społeczności.

KGHM Polska Miedź, jeden z największych producentów miedzi i srebra na świecie, jest największym polskim inwestorem w Chile. Od 2014 roku funkcjonuje kopalnia Sierra Gorda. Spółka umacnia swoją pozycję na świecie poszerzając kontakty na płaszczyźnie biznesowej i społecznej, dbając o zrównoważony rozwój .

– „Szkoła letnia jest jednym z elementów naszego planu związanego z budowaniem marki KGHM i  wizerunku odpowiedzialnego pracodawcy za granicą”- mówiła po spotkaniu ze studentami Magdalena Wróbel, Dyrektor Naczelna ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi. 

Udało się nam „zarazić” studentów Polską, bo jeden z nich, Felipe z La Sereny, już dziś deklaruje chęć kontynuowania studiów magisterskich w Krakowie. Być może jego kariera zawodowa będzie dzięki temu związana z naszymi kopalniami w Chile”- dodaje Magdalena Wróbel.

Spółka Sierra Gorda SCM to największa zagraniczna inwestycja w powojennej Polsce, dlatego jej bieżąca działalność operacyjna oraz wzmacnianie relacji z lokalnymi społecznościami  jest szczególnie istotne dla obecnego zarządu KGHM.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ