Partner serwisu
Gorący temat
30 kwietnia 2019

III KONGRES ARMATURY PRZEMYSŁOWEJ, Pałac SULISŁAW k/Grodkowa, 09-10.04.2019

Kategoria: Aktualności

W dniach 9÷10 kwietnia 2019 roku w Pałacu SULISŁAW k/Grodkowa odbył się zorganizowany przez Stowarzyszenie POLSKA ARMATURA PRZEMYSŁOWA III KONGRES ARMATURY PRZEMYSŁOWEJ. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele kilkudziesięciu firm reprezentujących producentów, dystrybutorów i użytkowników armatury przemysłowej, napędów oraz uszczelnień. W Kongresie uczestniczyli również przedstawiciele urzędów państwowych, organów nadzoru, uczelni technicznych i instytutów naukowo-technicznych.

III KONGRES ARMATURY PRZEMYSŁOWEJ, Pałac SULISŁAW k/Grodkowa, 09-10.04.2019

III KONGRES ARMATURY odbywał się pod patronatem honorowym Ministerstwa Energii i Urzędu Dozoru Technicznego oraz przy szerokim wsparciu czasopism i portali branżowych.

Kongres cieszył się dużym zainteresowaniem jego uczestników. Podczas dwóch dni konferencyjnych poruszono wiele istotnych zagadnień z szerokiej dziedziny gospodarki związanej z zastosowaniem armatury przemysłowej i jej diagnostyką, napędami oraz automatyką sterowania.

KONGRES obejmował trzy bloki tematyczne:

I BLOK: Energetyka krajowa w bliskiej przyszłości.

II BLOK: Sterowanie i napędy.

III BLOK: Armatura w eksploatacji i projektowaniu rurociągów.

W ramach każdego z bloków tematycznych prezentowanych było kilka referatów. Prelegentami byli zarówno praktycy, jak i teoretycy, co pozwoliło spojrzeć na omawiane problemy z różnych perspektyw. Referaty wygłosili przedstawiciele i uznane autorytety z uczelni technicznych oraz instytutów naukowo-technicznych, w tym m.in.: Politechniki Śląskiej i Instytutu Spawalnictwa z Gliwic, przedstawiciele Ministerstwa Energii, UDT oraz przedstawiciele sektora projektowego i automatyki sterowania.

Oprócz referatów merytorycznych zorganizowano również panele dyskusyjne w ramach I i II Bloku tematycznego, które umożliwiły wymianę poglądów wszystkich uczestników.

Pierwszego dnia KONGRESU dyskutowano w zakresie dwóch bloków tematycznych:

w ramach I BLOKU: Energetyka krajowa w bliskiej przyszłości - poruszono zagadnienia związane z polityką energetyczną Polski oraz perspektywami rozwoju energetyki jądrowej, jako istotnego elementu krajowego miksu energetycznego. Omówiono również wymagania przepisów dotyczących armatury dla energetyki jądrowej oraz zastosowanie metody spawania hybrydowego w energetyce.

w ramach II BLOKU: Sterowanie i napędy - omówiono zagadnienia związane ze sterowaniem armatury i wynikające stąd kwestie dotyczące profilowania przepływów poprzez zmienną prędkość w trybie pracy, zagadnienia dotyczące systemu bezpieczeństwa SIL oraz uwarunkowania dla armatury regulacyjnej i stacji RS w układach regulacji.

Drugiego dnia KONGRESU dyskutowano w ramach III BLOKU tematycznego - Armatura w  eksploatacji i projektowaniu rurociągów. Omówiono zagadnienia dotyczące diagnostyki i oceny trwałości zasuw wysokociśnieniowych pracujących w temperaturach nadkrytycznych oraz zagadnienia związane z doborem, wymaganiami i ofertowaniem armatury w czasie projektowania instalacji. Blok zakończono panelem dyskusyjnym dotyczącym oceny stanu technicznego rurociągów i armatury wysokoprężnej eksploatowanych w polskiej energetyce z udziałem przedstawicieli UDT, Energoprojektu Katowice, CHEMAR Armatura oraz SPAP.

Pierwszy dzień KONGRESU zakończył się uroczystą kolacją, podczas której w swobodnej atmosferze uczestnicy nie tylko prowadzili dyskusje będące przedmiotem referatów, ale również nawiązywali nowe znajomości, które w przyszłości mogą zaowocować korzystną współpracą. Wieczór umiliły występy artystyczne tancerek w stylu orientalnym. 

W ramach KONGRESU zorganizowana była również miniwystawa, na której można było zapoznać się z profilem produkcji i działalności poszczególnych firm oraz ich ofertą produkcyjno-handlową.

III KONGRES ARMATURY PRZEMYSŁOWEJ to kolejne takie wydarzenie branżowe zorganizowane na tak dużą skalę przez Stowarzyszenie POLSKA ARMATURA PRZEMYSŁOWA, a organizatorzy zapowiadają za dwa lata w 2021 roku jego IV edycję.

Więcej zdjęć i cała informacja na stronie: www.spap.org.pl

źródło: http://www.spap.org.pl
fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ