Partner serwisu
18 marca 2019

W Baranowie Sandomierskim inwestują w przepompownie

Kategoria: Aktualności

Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej, w ramach projektu pn.: „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Baranów Sandomierskim w ramach MOF Tarnobrzeg” w miejscowościach: Baranów Sandomierski, Dymitrów Mały, Skopanie oraz Wola Baranowska.

W Baranowie Sandomierskim inwestują w przepompownie

W Baranowie Sandomierskim na ul. Okulickiego, Podzamcze, Krakowska i Borowa, wykonane zostało już 100% zadania. Obecnie trwają prace polegające na przyłączaniu poszczególnych domów do nowej sieci kanalizacji. Rozbudowywana i modernizowana jest również oczyszczalnia ścieków, gdzie na ukończeniu są roboty związane z budową zadaszenia poletka osadowego. Trwają prace budowy nowego sitopiaskownika oraz robót remontowych w budynku socjalnym.

Dobiegają końca prace związane z V częścią zamówienia, gdzie zakończono już uszczelnianie kolektorów sanitarnych metodą bezwykopową w Baranowie Sandomierskim na długości blisko 1000 mb i w Skopaniu na długości przeszło 1300 mb wraz z modernizacją 2 przepompowni.

Na ukończeniu są również prace budowy kanalizacji sanitarnej w Dymitrowie Małym. W ramach tego zadania wykonanych zostało przeszło 3600 m kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, blisko 1200 m kanalizacji sanitarnej tłocznej. Wbudowanych zostało 220 szt. studni oraz ułożonych blisko 900 mb rur osłonowych na kolizjach z innymi sieciami. Po zakończeniu robót na sieci pozostanie do wykonania przypięcie poszczególnych posesji do sieci kanalizacji sanitarnej.    

W Skopaniu dobiegają końca roboty związane z budową kolektora tłocznego o długości około 4 km, tzw. bypass, który przekieruje ścieki ze Skopania, Woli Baranowskiej i Knap bezpośrednio do oczyszczalni ścieków w Baranowie Sandomierskim. W dalszej kolejności Wykonawca planuje prace na Osiedlu Zachód, Skopaniu Górka, ul. Międzywodzie i Granica, z przekroczeniem torów w dwóch miejscach. Łącznie do wykonania na tym zadaniu jest 16 km sieci z 4 przepompowniami i jedna tłocznią.

W Woli Baranowskiej, zgodnie z przedstawionym harmonogramem przez Wykonawcę prace powinny się rozpocząć w II kwartale 2019 roku. Obecnie trwa  przygotowanie do wejścia na plac budowy i zatwierdzane są karty materiałowe. W ramach tego zadania do wybudowania jest przeszło 28 km sieci grawitacyjnej i 5,5 km sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej z 9 sztukami pompowni i jedną tłocznią wraz kolektorem przerzutowym ścieków z miejscowości Knapy.

źródło: baranowsandomierski.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ