Partner serwisu
23 października 2018

17 pompowni na terenie gminy Lniano zostanie wkrótce oddanych do użytku

Kategoria: Aktualności

Za miesiąc zostanie oddana do użytku w pełni zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Lnianie. Inwestycja za ponad 5,3 mln zł zabezpieczy potrzeby gminy przynajmniej na kilkanaście lat - podaje portal extrawświecie.pl.

17 pompowni na terenie gminy Lniano zostanie wkrótce oddanych do użytku

Powoli dobiegają końca prace związane z przebudową oczyszczalni oraz wchodzących w jej skład 17 pompowni rozmieszczonych w całej gminie. Finał i przekazanie obiektu zaplanowano na 20 listopada. Wtedy oczyszczalnia - pracująca przez cały czas remontu - uzyska pełną moc. Możliwość przerobu ścieków zwiększy się aż dwukrotnie.

Realizację tego zadania Zofia Topolińska, wójt gminy Lniano, uważa za jeden z największych sukcesów. Powody są przynajmniej dwa: po pierwsze jest to najkosztowniejsza inwestycja zrealizowana za jej rządów, a po drugie, dofinansowanie unijne znacznie przekroczyło oczekiwania.

- Liczyliśmy na wsparcie w wysokości 2,5 mln zł - tłumaczy Zofia Topolińska. - Tymczasem Urząd Marszałkowski tak wysoko ocenił nasz projekt, że przyznał nam aż 4,49 mln zł. Można powiedzieć, że zaoszczędziliśmy 2 mln zł.

Zwiększona moc pozwoli także na odbiór osadów z przydomowych oczyszczalni montowanych w miejscach o rozproszonej zabudowie. Zgodnie z obliczeniami, uwzględniającymi nowe przyłącza, zmodernizowana oczyszczalnia powinna zabezpieczać potrzeby gmina przez najbliższych 10-15 lat. 

źródło: extraswiecie.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ