Partner serwisu
19 października 2018

Godzieszówek z nową przepompownią ścieków

Kategoria: Aktualności

Godzieszówek zyskał kanalizację sanitarną oraz przepompownię ścieków. Roboty budowlane trwały od lipca 2017 r. do września 2018r. i przebiegały zgodnie z podpisaną umową. Wykonawcą zadania była firma EKO – WOD Sp. z o.o. ze Świdnicy.

Godzieszówek z nową przepompownią ścieków

Łącznie wybudowano 4,13 km sieci grawitacyjno – tłocznej z jedną sieciową przepompownią ścieków. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 1.717.442,85 zł.

Ścieki z Godzieszówka poprzez istniejącą sieć kanalizacyjną w Tomkowicach i Strzegomiu odprowadzone zostaną do istniejącej oczyszczalni w Strzegomiu  Obecnie 40 właścicieli ma możliwość podłączenia swoich nieruchomości do nowo wybudowanej kanalizacji sanitarnej dzięki czemu zlikwidowane zostaną, często nieszczelne, szamba, co z kolei wpłynie na poprawę stanu wód gruntowych i powierzchniowych.

- Informujemy jednocześnie, że przyłączenie nieruchomości do nowo wybudowanej kanalizacji sanitarnej jest obowiązkowe i obciąża właściciela nieruchomości. Obowiązek ten nie dotyczy nieruchomości, które już są wyposażone w przydomowe oczyszczalnie ścieków spełniające wymagania określone w odrębnych przepisach – mówi Dorota Borkowska, prezes spółki WiK.

źródło: doba.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ