Partner serwisu
21 września 2018

W Wągrowcu przebudują Centralną Przepompownię Ścieków

Kategoria: Aktualności

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wągrowcu ogłosiło, że przebudowana zostanie przepompownia ścieków oraz, że nastąpi rozbudowa i modernizacja wągrowieckiej oczyszczalni ścieków.

W Wągrowcu przebudują Centralną Przepompownię Ścieków

W ramach projektu planuje się przebudowę Centralnej Przepompowni Ścieków na ulicy Klasztornej i budowę kolektora przesyłowego na odcinku od przepompowni do oczyszczalni, dwóch rurociągów o długości 1800 m każdy, a także dostawę i wdrożenie inteligentnego systemu informacji przestrzennej GIS do zarządzania siecią wod-kan.

Głównym celem całego projektu jest umożliwienie ludności podłączonej do zbiorczej sieci kanalizacyjnej korzystania z ulepszonego systemu oczyszczania ścieków komunalnych, zapewniającego podwyższone usuwanie biogenów. Zostanie to osiągnięte dzięki rozbudowie i modernizacji części mechanicznej, biologicznej i osadowej na oczyszczalni ścieków oraz pompowni głównej i rurociągów doprowadzających ścieki do oczyszczalni w aglomeracji. Realizacja projektu pozwoli tym samym na wypełnienie zobowiązań akcesyjnych w zakresie gospodarki ściekowej i osadowej oraz przyczyni się do ochrony i zachowania stanu ekologicznego wód Bałtyku i zapobiegania zanieczyszczeniu wód powierzchniowych w Polsce.

Na realizację tej inwestycji, która ma być zrealizowana do końca 2021 r., spółka otrzymała ponad 24,5 mln zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki umowie z NFOŚiGW wągrowieckie MPWiK otrzyma też 9 mln zł pożyczki na bardzo korzystnych warunkach.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, wybrana w przetargu firma rozpocznie realizację tej inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku.

źródło: wagrowiec.eu
fot. 123rf.com/fot.ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ