Partner serwisu
28 sierpnia 2018

W Węglińcu na oczyszczalni ścieków wymieniono armaturę pomp i automatykę przepompowni

Kategoria: Aktualności

Zakład Usług Komunalnych w Węglińcu zakończył realizację inwestycji „Modernizacja przepompowni ścieków P2 na oczyszczalni ścieków w Węglińcu. Inwestycja ta realizowana została przez firmę Hydro-Marko sp. k. z Jarocina za kwotę 79 950,00zł brutto- można przeczytać na portalu zgorzelec.naszemiasto.pl

W Węglińcu na oczyszczalni ścieków wymieniono armaturę pomp i automatykę przepompowni

Jest to kolejny etap rozpoczętej w 2013r. modernizacji oczyszczalni w Węglińcu, obejmujący wymianę wyeksploatowanych i niedziałających urządzeń i armatury pozwalający na doprowadzenie do pełnej sprawności dwudziestoletnią oczyszczalnie ścieków w Węglińcu. W wcześniejszych etapach wykonane zostały remont budynku socjalnego, remont bloku biologicznego z wymianą dyfuzorów oraz nową automatyką sterującą. Wymiana armatury pomp i automatyki przepompowni P1 (która pompuje ścieki z miasta do oczyszczalni). W tym etapie wykonano wymianę armatury trzech pomp i automatyki oraz obudowy i pomostów przepompowni P2 (która pompuje ścieki wstępnie oczyszczone z budynku krat do bloku biologicznego) kompleksowy remont tej przepompowni oraz zautomatyzowanie sterowania pozwala na stabilniejsza prace oczyszczalni. Przepompownia ta z zestawu trzech pomp posiadała już tylko jedną pompę, zastosowane w latach 90 pompy zostały już wycofane z produkcji a producent zakończył dystrybucje części serwisowych do nich.

Ciągłość prac modernizacyjno-remontowych na oczyszczalni ścieków pozwala na zapewnienie jej stabilnej pracy i spełnienie coraz bardziej wyśrubowanych norm dotyczących ścieków oraz osadów, bez zbędnego obciążania odbiorców kosztami remontów.

Kolejnym etapem modernizacji obiektu oczyszczalni ścieków jest realizowana w chwili obecnej budowa budynku prasy oraz montaż prasy osadów, która pozwoli skutecznie odwodnić osad i zlikwidować przestarzałe i nieskuteczne poletka osadowe.

źródło: zgorzelec.naszemiasto.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ