Partner serwisu
17 sierpnia 2018

Zlikwidują przestarzałą oczyszczalnię, a w jej miejscu wybudują nowoczesną przepompownię

Kategoria: Aktualności

Jak podaje portal bochnianin.pl, jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace związane z rozbudową oczyszczalni ścieków w Damienicach (gmina Bochnia), która dzięki unijnemu wsparciu w wysokości 3,8 mln zł zyska m.in. większą przepustowość. Z kolei przestarzała oczyszczalnia w Stanisławicach zostanie zlikwidowana, a w jej miejscu powstanie nowoczesna przepompownia.

Zlikwidują przestarzałą oczyszczalnię, a w jej miejscu wybudują nowoczesną przepompownię

Umowę z unijną dotacją podpisał w czwartek wicemarszałek województwa Stanisław Sorys, a odebrali ją wójt gminy Bochnia Marek Bzdek, zastępca wójta Ewelina Makowska i dyrektor Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Bochni Mirosław Jankowicz.

Cały kompleks będzie bardziej energooszczędny - w ramach projektu zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy blisko 40 kW. To niejedyne zastosowane rozwiązania, bo oszczędności będą możliwe także za sprawą nowego, wydajnego systemu sterowania procesami dozowania ścieków. Zostaną zamontowane też m.in. energooszczędne silniki napędzające dmuchawy, czy też układ umożliwiający naprzemienną pracę pomp.

Dzięki unijnej dotacji zostanie zbudowany też 3-kilometrowy rurociąg, który połączy powstałą na miejscu starej oczyszczalni przepompownię z nową w Damienicach.

Wartość całego projektu to ponad 8,7 mln zł. Planowany termin zakończenia rozbudowy to czerwiec 2019 r.

źródło: bochnianin.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ