Partner serwisu
13 sierpnia 2018

PWiK w Bolesławcu: Portugalczycy podziwiali zastosowanie technologii Grundfos w praktyce

Kategoria: Aktualności

Na początku sierpnia spółkę PWiK w Bolesławcu odwiedziła delegacja portugalskich przedstawicieli samorządów i przedsiębiorstw branży wodociągowej.

PWiK w Bolesławcu: Portugalczycy podziwiali zastosowanie technologii Grundfos w praktyce

Piętnastoosobowa grupa Portugalczyków przybyła do Bolesławca na zaproszenie firmy Grundfos – światowego lidera w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie pomp i technologii uzdatniania wody oraz w technologii monitoringu i sterowania procesami dystrybucji wody.

W ramach partnerskiej współpracy firma Grundfos wdraża w PWiK Bolesławiec najnowocześniejsze swoje technologie.

System do monitorowania strat wody, system redukcji ciśnienia w sieci, najnowocześniejsze narzędzia informatyczne do monitorowania i sterowania procesami na obiektach wodociągowych i kanalizacyjnych są technologiami testowanymi właśnie w Bolesławcu. Wyniki testów dają firmie Grundfos wiele bardzo ważnych informacji, które pozwalają jeszcze bardziej unowocześnić wdrożone technologie i jednocześnie są inspiracją do tworzenia kolejnych innowacyjnych rozwiązań.

Pozytywnymi efektami tej współpracy jest znaczące ograniczenie strat wody, ograniczenie ilości awarii wodociągowych oraz oszczędność energii elektrycznej. Wszystko to pomogło zachować cenę za wodę i ścieki, przez dwa ostatnie lata i trzy następne, na niezmienionym poziomie.

Delegacja z Portugalii przyjechała zobaczyć jak wygląda zastosowanie technologii firmy Grundfos w praktyce na bolesławieckich obiektach wodociągowych. Duże wrażenie zrobił na nich niski poziom strat wody w sieci oraz nowoczesny system monitoringu obiektów wod-kan.

źródło: pwik.boleslawiec.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ