Partner serwisu
08 sierpnia 2018

Toruńskie Wodociągi inwestują w przepompownie

Kategoria: Aktualności

Już w najbliższych dniach odbędą się dwie uroczystości związane z ukończeniem kolejnych inwestycji Toruńskich Wodociągów - podaje portal ototorun.pl

Toruńskie Wodociągi inwestują w przepompownie

Dzięki jednej z nich do sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej obsługiwanej przez Toruńskie Wodociągi włączona została także gmina Obrowo. Inwestycja ma sprawić, że w gminie problemy związane z wodą odejdą w niepamięć.

Plan włączenia gminy Obrowo do sieci Toruńskich Wodociągów składa się z dwóch etapów.

- Jeśli zakończymy te dwie inwestycje, to problemy związane z ciśnieniem i ilością wody oraz kanalizacją zostaną rozwiązane i gmina będzie mogła dalej się rozwijać - zapewnia w rozmowie z Oto Toruń wójt Andrzej Wieczyński.

Pierwszy etap to podłączenie gminy do sieci Toruńskich Wodociągowej

Zakładał on budowę kolektora wodociągowego i kanalizacyjnego zakończonego dużą przepompownią ciśnieniową w Głogowie oraz stacją ciśnieniową. Umożliwi to doprowadzenie wody do gminy i odprowadzenie ścieków z jej terenu. Ta część planu została już zrealizowana.

Drugi etap planu to tzw. etap północny, który zakłada budowę pompowni wody oraz tłoczni ścieków w miejscowości Silno. W planie przewidziano także dużą przepompownię w Osieku nad Wisłą. Aktualnie trwa jej budowa. Koniec etapu północnego przewidziany jest na przełom sierpnia i września 2018 roku.

- Do tej pory nie do końca mogliśmy spełniać potrzeby mieszkańców gminy związane z gospodarką wodną - tłumaczy Andrzej Wieczyński. - Dlatego bardzo się cieszę z faktu, że udało się doprowadzić do realizacji tych inwestycji. Jednocześnie pragnę przeprosić za niewielkie opóźnienia, które wynikały z przyczyn od nas niezależnych.

Uroczystość związana z ukończeniem inwestycji w gminie Obrowo odbędzie się w poniedziałek 13 sierpnia o godzinie 10:30 w Zajeździe Rytkówka w Obrowie. Z kolei już w czwartek 9 sierpnia podobna uroczystość odbędzie się w Ciechocinku.

źródło: ototorun.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ