Partner serwisu
07 sierpnia 2018

Gmina Siepraw: Powstanie nowa pompownia wody

Kategoria: Aktualności

Gmina Myślenice jest właścicielem rurociągu w Brzączowicach, z którego do tej pory korzystali mieszkańcy tej miejscowości oraz część mieszkańców naszej Gminy i sprzedawała gminom ościennym wodę po doliczeniu swoich kosztów w cenie 4,37 zł za metr sześcienny, czyli znacznie drożej niż woda kupowana bezpośrednio z MPWiK Kraków, która kosztuje 2,17 zł.

Gmina Siepraw: Powstanie nowa pompownia wody

Gmina Siepraw oraz Gmina i Miasto Dobczyce próbowały odkupić rurociąg w Brzączowicach, tak aby nie ponosić tych dodatkowych kosztów naliczanych przez Myślenice, ale z różnych względów te próby nie powiodły się (m. in. problemy z odnalezieniem dokumentacji rurociągu).

Stąd samorząd sieprawski podjął decyzję o uniezależnieniu się od MZWiK w Myślenicach w inny sposób. W 2016 r. przygotowano dokumentację konieczną do wybudowania około 450 m wodociągu, 1 komory redukcyjnej ciśnienia, 1 pompowni wody oraz modernizacji 1 istniejącej komory redukcyjnej ciśnienia, które to umożliwiłyby podłączenie wody z innej strony niż dotychczas.

Po zapewnieniu środków w budżecie Gminy roboty prowadzone przy ul. Iwaszkiewicza w Zakliczynie rozpoczęto latem 2017 roku, a zakończono 29 czerwca 2018 r. Całkowity koszt inwestycji to 718 146,89 zł, który zwróci się w krótkim czasie, gdyż oszczędności generowane po oddaniu do użytkowania nowych urządzeń to ok. 200 tys. zł rocznie.

Zrealizowana inwestycja na terenie Gminy Siepraw po rozbudowie wodociągu przez gminę Dobczyce w kierunku Brzączowic umożliwi również hurtową sprzedaż wody Gminie Dobczyce – realizacja rozbudowy i zasady sprzedaży uregulowane zostaną w porozumieniu międzygminnym.

źródło: siepraw.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ