Partner serwisu
07 sierpnia 2018

Już wiadomo kto wykona projekt nowej przepompowni w Raciborzu

Kategoria: Aktualności

Jak podaje portal naszraciborz.pl, magistrat rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania o nazwie "Budowa przepompowni wód deszczowych przy ulicy 1 Maja w Raciborzu". W zakres zlecenia wchodzi także uzyskanie decyzji administracyjnej. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PROEKO Pracownia Projektowa mgr inż. Wojciech Brewczyński z Rybnika.

Już wiadomo kto wykona projekt nowej przepompowni w Raciborzu

Do urzędu wpłynęły trzy oferty: PROEKO Pracownia Projektowa mgr inż. Wojciech Brewczyński (Rybnik) - 94 710,00 zł; Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego we Wrocławiu Sp. z o.o. (Wrocław) - 466 170,00 zł; oraz Biuro Projektów PROFIM Sc (Racibórz) - 118 473,60 zł. Zlecający przy wyborze brał pod uwagę cenę oraz deklarowany termin opracowania dokumentacji.

Budowa nowej przepompowni jest konieczna, ponieważ, jak diagnozują w magistracie, pozwoli unormować stan wód opadowych i roztopowych. Podczas opadów bowiem, w rejonie skrzyżowania ulic 1 Maja i Dąbrowszczaków z ulicą Josepha von Eichendorffa w Raciborzu, dochodzi często do lokalnych podtopień. Jak przyznają urzędnicy, zabudowane kolektory kanalizacyjne nie są w stanie przejąć i odprowadzić wodę.

źródło: naszraciborz.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ