Partner serwisu
20 lipca 2018

ZEC Starachowice ze zmodernizowaną przepompownią

Kategoria: Aktualności

Jak podaje Telewizja Starachowice, w ciepłowni Zakładu Energetyki Cieplnej przy ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach lada moment zakończy się prowadzona w kilku etapach proekologiczna inwestycja. W maju spółka uruchomiła nowy kocioł grzewczy, a 9 lipca na konferencji prasowej zaprezentowano dopełnienie tych prac - zmodernizowaną przepompownię. Inwestycja o łącznej wartości 3 mln 231 tys. zł została w 95% sfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

ZEC Starachowice ze zmodernizowaną przepompownią

Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach zakończył ważną inwestycję, która pomoże zminimalizować ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery. Prace miały charakter kilkuetapowy i prowadzone były w ciepłowni przy ulicy Ostrowieckiej. W maju br. uruchomiono tam nowy kocioł grzewczy: przyjazny dla środowiska, energooszczędny i bardziej wydajny. Wczoraj miejska spółka ciepłownicza zaprezentowała efekt zadania finałowego - zmodernizowany układ hydrauliczny, czyli przepompownię. Inwestycja ma się formalnie zakończyć w połowie lipca, jednak w praktyce jest już właściwie zrealizowana. Prezentacja zmodernizowanej kosztem 800 tys. zł. pompowni miała miejsce na konferencji prasowej z udziałem wojewody, wiceprezydentów Starachowic, prezesa ZEC oraz szefa WFOŚiGW w Kielcach.

Montaż nowego kotła i modernizacja przepompowni kosztowały łącznie 3 mln 231 tys zł. Inwestycja w 95 procentach została sfinansowana z pożyczki WFOŚiGW w Kielcach, niskooprocentowanej (3%) i możliwej do umorzenia w 15%.

Więcej na portalu tv.starachowice.pl.

źródło: tv.starachowice.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ