Partner serwisu
15 czerwca 2018

W gminie Raciąż uruchomiono przepompownię strefową wody

Kategoria: Aktualności

W środę, 13 czerwca uruchomiono przepompownię strefowa wody wraz ze zbiornikiem retencyjnym w Niedrożu Młodym w gm. Raciąż. Inwestycja, która kosztowała niespełna pół mln zł, ma zapobiec problemom z wodą.

W gminie Raciąż uruchomiono przepompownię strefową wody

Zadanie obejmowało budowę zbiornika retencyjnego wody pitnej o pojemności 100 m3 oraz pompowni kontenerowej.

Jak informuje gmina Raciąż, aby podwyższyć ciśnienie wody w sieci wodociągowej w Niedrożu Młodym, zaprojektowano przepompownię wody zasilającą sieć wodociągową do miejscowości Niedróż Młody, Niedróż Stary, Druchowo, Kraszewo Falki oraz Żukowo Strusie.

Pionowy zbiornik retencyjny wykonano ze stalowych elementów - będzie służył do magazynowania wody pitnej, co pozwoli na wyrównanie okresowych deficytów wody, będzie też stanowił dodatkowe zabezpieczenie źródła wody z przeznaczeniem do celów przeciwpożarowych.

Inwestycja kosztowała blisko pół mln zł i została sfinansowana ze środków własnych gminy

- Mieliśmy problemy w okresach suszy i zwiększonego poboru wody – mówi o inwestycji wójt gminy Raciąż, Ryszard Giszczak. - Hydrofornia jest położona niżej od zabudowy mieszkalnej  a na jednej nitce wodociągu jest kilka wiosek. To druga przepompownia, którą zbudowaliśmy, bo powstała już przepompownia w Gralewie, gdzie sieć wodociągowa jest bardzo duża. W przypadku Gralewa mieliśmy dofinansowanie, a w tym przypadku musieliśmy zadanie sfinansować z własnych środków, bo w momencie przyjmowania wniosków o dofinansowanie nie dysponowaliśmy jeszcze tytułem własności do gruntu.

źródło: plonszczak.pl
fot. zbiory UG Raciąż
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ