Partner serwisu
11 maja 2018

Modernizacja przepompowni opaskowej Strumień

Kategoria: Aktualności

Przepompowania opaskowa Strumień zbudowana została w latach 60-tych XX wieku. Zlokalizowana jest przy wale ochronnym Zbiornika Goczałkowickiego i służy do przepompowywania wód zlewni potoku Zbytkowskiego do Zbiornika Goczałkowickiego i wraz z usytuowaną obok śluzą odwadnia teren o powierzchni 6,25 km2.

Podstawowym zadaniem przepompowni Strumień jest zapewnienie ochrony przeciwpowodziowej terenów chronionych zlokalizowanych w zlewni potoku Zbytkowskiego.

Z uwagi na duży stopień zużycia pomp, Zarząd Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego podjął decyzję wykonania modernizacji przepompowni w Strumieniu - mówi wiceprezes M.Szemla

W ramach modernizacji zakupiono 5 nowych pomp zatapialnych zwiększających przepływ wody z 1,7 do 2,2 m wody na sekundę, zamontowano nowe rurociągi, zabudowano 4 klapy przeciw burzowe na rurociągach, wykonano remont komór pomp, basenu czerpalnego. Remont przeszedł również sam budynek przepompowni, oraz teren wokół budynku. Przepompowania zyskała również agregat prądotwórczy, który w razie braku prądu umożliwi działanie przepompowni przez ponad dobę.

Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w Gminie, na czym mi bardzo zależy. Mając tak zmodernizowaną przepompownie w 2010 r. było by o wiele mniej szkód przy powodzi. Cieszę się, że sukcesywnie będą modernizowane kolejne przepompownie i Zabłocie jest następne – stwierdziła burmistrz Anna Grygierek

Całkowity koszt zadania wyniósł 2 634 588,16 zł

źródło: strumien.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ